a
HomeCiekaweRodzinna uroczystość w hotelu – o czym pamiętać podczas organizacji?

Rodzinna uroczystość w hotelu – o czym pamiętać podczas organizacji?

Rodzinna uroczystość w hotelu – o czym pamiętać podczas organizacji?

Przy okazji rodzinnych uroczystości – urodzin, rocznic, wesel – coraz częściej decydujemy się na to, aby przyjęcie zorganizować w hotelowej restauracji. Wiele hoteli decyduje się na budowę więcej niż jednej sali restauracyjnej – topowe marki dysponują kilkoma salami, dopasowanymi do konkretnej liczby gości. Dzięki temu możliwe jest zorganizowanie przyjęcia dla wąskiego grona znajomych lub setki gości. Co warto wiedzieć podczas szukania miejsca na naszą imprezę rodzinną?

Hotel blisko lasu czy jeziora

Położenie hotelu jest bardzo ważne – decydując się na miejsce blisko centrum miasta musimy liczyć się nie tylko z większymi kosztami, ale również korkami, hałasem. Zastanówmy się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłby hotel blisko lasu, jeziora czy parku. Dzięki takiemu sąsiedztwu goście będą mogli odejść od stołu, przespacerować się i odetchnąć świeżym powietrzem. Hotel położony z dala od centrum okaże się także znacznie tańszy!

Co zaoferują nam managerowie sali?

– Podstawą jest wielkość sali oraz to, ile gości może pomieścić – mówi jeden z pracowników hotelu Lord, którego ofertę poznamy na stronie hotellord.pl. Większe sale przeznaczone są przede wszystkim na przyjęcia weselne. Wygodnym rozwiązaniem jest wybranie niewielkiej sali, przeznaczonej dla 30-40 gości. Taka kameralna salka obsługiwana jest zazwyczaj przez 2-3 kelnerów. Osobne sale dają poczucie prywatności, można w nich tańczyć lub po prostu wykorzystać system nagłośnienia, aby w tle leciała muzyka.

Co z jedzeniem?

Wybór menu na imprezę rodzinną może okazać się najbardziej problematyczny. Szefowie kuchni przedstawią nam kilka rodzajów menu, z których możemy wybrać jedną opcję lub też wymieszać je ze sobą. Warto uwzględnić preferencje żywieniowe naszych gości. Jeśli w rodzinie są wegetarianie szef kuchni przedstawi swoje propozycje dań tworzonych specjalnie dla nich.

 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com