a
HomeCiekaweTreking w górach

Treking w górach

Treking w górach

Polska to wyjątkowy kraj pod względem dostępności gór – najliczniej odwiedzane pasma to Beskidy, Bieszczady, Pieniny oraz Tatry. W przypadku tych ostatnich przyciągają one przede wszystkim miłośników długich wędrówek i pięknych widoków. Na szczytach powyżej 2 tysięcy metrów z pewnością można zrelaksować się i podziwiać piękno natury. Jak zaplanować urlop na Podhalu?

Zakopane czy Bukowina?

Podstawą jest wybranie odpowiedniego miejsca dla siebie. Osoby ceniące liczne rozrywki bez wątpienia powinny zatrzymać się w zimowej stolicy Polski, czyli w Zakopanem. Nie brak tam karcz, restauracji czy galerii. W sezonie letnim w Zakopanem organizowane są także liczne festyny.
Jeśli jednak nie przepadamy za tłokiem i hałasem powinniśmy wybrać nieco spokojniejsze miejsce – idealne do tego okażą się miasta takie jak Bukowina Tatrzańska, Poronin, Witów. Znajdziemy w nich bogatą bazę noclegową, liczne restauracje oraz możliwość aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Niewielkie miasteczka, poza ciszą i spokojem łączy także gęsta sieć szlaków pieszych – to idealne rozwiązanie dla osób ceniących trekking o każdej porze roku. Doskonale oznaczone z pewnością pozwolą poznać tajemnice tutejszej przyrody. Szukając noclegów w niewielkich miejscowościach sprawdź najlepsze oferty – tani pensjonat bukowina tatrzańska.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com