a
HomeCiekaweStylowe okrycia na łóżka

Stylowe okrycia na łóżka

Stylowe okrycia na łóżka

Najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Zajmuje ono najwięcej miejsca i jego wygląd ma ogromny wpływ na ogólny charakter pomieszczenia. W ciągu dnia, kiedy jedynie odpoczywamy lub regenerujemy siły, oddając się krótkiej drzemce, powinniśmy dokładnie zabezpieczyć pościel, która na nim leży. Najlepiej jest to zrobić przy pomocy oryginalnej narzuty.

Funkcjonalne i estetyczne nakrycia na łóżko

Podstawową funkcją narzut na łóżka jest ochrona pościeli przed zabrudzeniami i okurzeniem w ciągu dnia. Wielu osobom zdarzają się chwile odpoczynku, które spędzane są w sypialni. Nie przebieramy się wtedy w piżamę. W związku z tym bardzo ważne jest dokładne okrycie kołdry i poduszek, ponieważ układanie się w pościeli w dziennej odzieży jest zwyczajnie niehigieniczne.

Funkcjonalność nakrycia na łóżko wcale nie wyklucza jego walorów estetycznych. Obecnie na rynku można znaleźć piękne okrycia gładkie oraz pikowane, z efektownymi haftami lub zdobione delikatną koronką. Wśród dzieci i młodzieży największą popularnością cieszą się lekkie kapy drukowane we wzory z ulubionymi bohaterami. Dodatkowo są one dostępne w wielu rozmiarach, np. narzuta na łóżko 90×200, 140×200, a nawet 200×220. Jeżeli jesteśmy posiadaczami mebla o nietypowych gabarytach, możemy zamówić narzutę szytą na wymiar.

Bogata kolorystyka i wzornictwo łóżkowych kap

Aranżując sypialnię należy pamiętać, że narzuta na łóżko stanowi bardzo ważny element dekoracyjny. Aktualnie dużą popularnością cieszą się pikowane dwustronne okrycia. Zazwyczaj jedna część kapy jest stonowana, natomiast drugą cechuje intensywna kolorystyka. Przykład może tutaj stanowić narzuta na łóżko szara od strony wewnętrznej, a z wierzchu seledynowa lub kobaltowa. Na zimne zimowe dni najpopularniejsza narzuta na łóżko 90×200 będzie idealna w postaci imitacji niedźwiedziego futra, zaś latem warto okrywać pościel ozdobnymi tkaninami z atłasu lub satyny.

Należy pamiętać, że kapa powinna łączyć się stylistycznie z pozostałymi elementami dekoracyjnymi w sypialni. Na przykład narzuta na łóżko szara będzie pięknie wyglądała w połączeniu z musztardowymi zasłonami. Szczególnie, gdy na łóżko rzucimy kilka niewielkich jaśków w kolorze kotar oraz poduch łączących szarość i żółć. Intensywna barwa zasłon rozświetli sypialnię, natomiast narzuta doda jest subtelnej elegancji.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com