a
HomeDom i wnętrzeTrendy w salonie – najmodniejsze meble tapicerowane

Trendy w salonie – najmodniejsze meble tapicerowane

Trendy w salonie – najmodniejsze meble tapicerowane

Chcesz wymienić starą, wysłużoną kanapę na komfortowy komplet wypoczynkowy? A może stoisz przed ekscytującym wyzwaniem urządzenia od podstaw pokoju dziennego w nowym, wymarzonym mieszkaniu? Sofy i fotele to najbardziej wyraziste elementy w każdym salonie, dlatego podczas ich wybierania lepiej nie zdawać się na przypadek. Sprawdź nasze propozycje i dowiedz się, jakich mebli tapicerowanych nie może zabraknąć w mieszkaniu żadnego trendsettera!

Modna sofa z weluru – absolutny bestseller

Wydawać by się mogło, że era welurowych elementów garderoby i mebli jest już dawno za nami… Nic bardziej mylnego! Aksamit i welur w wielkim stylu powracają do łask i rozgaszczają się w luksusowych salonach. Należący do szlachetnej grupy materiałów pluszowych welur wnosi do wnętrz elegancję i wytworny szyk. Sofa z weluru doskonale wtopi się zarówno w ciepłą, skandynawską aranżację, jak i w kompozycję w stylu glamour. Uzyskany efekt zależy przede wszystkim od fasonu mebla oraz koloru tapicerki. Największą popularnością cieszą się obecnie modele utrzymane w ciemnych, wyrazistych kolorach butelkowej zieleni, szmaragdowym, atramentowym, głębokim bordo.

Meble inspirowane przeszłością

Obserwując trendy na rynku, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że moda kołem się toczy! Designerzy coraz chętniej i śmielej czerpią z estetyki lat  60. i 70., modyfikują i odświeżają znane wszystkim kultowe meble. I tak oto w dopracowanych do perfekcji, ekskluzywnych salonach znowu możemy podziwiać nieśmiertelne fotele Egg, słynny model 366 stworzony przez Chierowskiego  czy Papa Bear Chair – esencję skandynawskiego designu.

Funkcjonalne narożniki do przestronnego pokoju dziennego

Złota zasada wyznaczająca kierunek pracy nowoczesnym designerom i architektom brzmi – meble mają być nie tylko ciekawe pod kątem wizualnym, ale przede wszystkim praktycznie służyć domownikom. Duże, rozłożyste narożniki o modułowej budowie idealnie wpisują się w tę regułę. Doskonałym dopełnieniem salonu o dużym metrażu jest duży, solidny narożnik, który wygodnie ugości wszystkich domowników oraz znajomych, którzy wpadną z wizytą. Dzięki funkcji spania i pojemnikom na pościel zyskujesz dodatkowe łóżko. Co ważne, rozkładane sofy dobrych marek charakteryzują się dopracowaną budową wewnętrzną, która zapewnia najwyższy komfort zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com