a
HomeCiekaweWyjazd do pracy za granicę – jak to zorganizować?

Wyjazd do pracy za granicę – jak to zorganizować?

Wyjazd do pracy za granicę – jak to zorganizować?

Praca za granicą to spore szanse na rozwój, szczególnie kiedy celujemy w duże, międzynarodowe korporacje. Polacy coraz chętniej decydują się na podjęcie pracy na zachodzie, licząc nie tylko na znacznie wyższe zarobki, ale też na możliwość rozwoju. Jak przygotować się od pracy za granicą? Jakie możliwości czekają na Polaków w Niemczech?

Praca kiedyś i dzisiaj

Jeszcze do niedawna sądzono, że Polacy wyjeżdżający za zachodnią granicę przede wszystkim najmują się do prac sezonowych. Ten trend znacząco się zmienia, gdyż coraz więcej specjalistów decyduje się na zmianę firmy i wyjazd za granicę. Polacy chętnie zatrudniają się w zagranicznych korporacjach, np. w Niemczech czy we Francji. Duże korporacje dają możliwość rozwoju oraz znaczne poprawienie swoich zarobków. Zatrudnieni podkreślają przede wszystkim szansę na naukę oraz poszerzanie wiedzy. Zaletą jest również praca w międzynarodowym teamie, co wpływa przede wszystkim na naukę języka obcego i codzienne posługiwanie się nim.

Jak wygląda przeprowadzka za granicę do pracy od strony praktycznej?

Kiedy otrzymamy pozytywną odpowiedź z wybranej firmy warto rozpocząć proces przygotowujący nas do przeprowadzki. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego lokum w kraju docelowym. Wiele firm zapewnia swoim zagranicznym pracownikom lokum na pierwsze pół roku lub rok, aby w tym czasie mogli oni skupić się na pracy i zadomowić w nowym miejscu. W poszukiwaniu mieszkania mogą pomóc nam również wyspecjalizowane agencje. Druga istotna sprawa to kwestie podatkowe – mówią specjaliści z firmy zwrot-podatkow.pl. Po zakończeniu roku podatkowego konieczne jest rozliczenie się z miejscowym fiskusem. Pamiętajmy o możliwościach zwrotu oraz możliwości wnioskowania o dodatek socjalny dla naszych dzieci pozostających w Polsce.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com