a
HomeCiekaweZaplanuj wieczór SPA już dzisiaj

Zaplanuj wieczór SPA już dzisiaj

Zaplanuj wieczór SPA już dzisiaj

Każda kobieta bez względu na swoją sytuację życiową powinna przynajmniej raz w tygodniu dać sobie chwilę na odprężenie. Idealnym sposobem kojącym nerwy uznać można przygotowanie i uczestnictwo w domowym SPA. Zabiegi kosmetyczne przez nas proponowane można wykonać samemu, ale również w towarzystwie bliskiej przyjaciółki.

Relaksująca kąpiel na początek

Wanna pełna wody i pachnącej piany skusi każdego. Jako środka pianotwórczego warto użyć ulubionego płyny do kąpieli. Idealnie sprawdzi się również aromatyczny olejek. Za jego jedyną wadę uznać można brak wytworzonej piany, jednak zawsze możemy połączyć podobne nuty zapachowe dwóch wyżej wymienionych specyfików i cieszyć się z efektu końcowego.

Swoją kąpiel urozmaićmy lampką wina, czytaniem nowej książki, czy oglądaniem serialu, na który nigdy nie mamy czasy. Niech ten moment będzie dla nas odskocznią od codziennego życia. Każdej z nas się to należy.

Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać

Podczas wylegiwania się w wannie zaaplikujmy na twarz maseczkę nawilżającą. W połączeniu z gorącą parą otrzymamy idealnie nawilżoną cerę. Wklepany po tym rytuale krem, wchłonie się jak nigdy dotąd.

Pomimo, że depilacja nie należy do najprzyjemniejszych kosmetycznych zabiegów – rozpulchnione przez wodę ciało idealnie się do tego nadaje. Zapachowa pianka do golenia zdecydowanie poprawi nasze doznania. Po kąpieli warto również wykonać peeling. Usunięcie martwych komórek poprawi koloryt skóry oraz poprawi krążenie krwi.

Nawilżanie to podstawa

Oczyszczona kąpielą i peelingiem skóra łaknie wody. W tym momencie nawilżmy ją kosmetykiem wysoce koncentrującym krople wody. Dzięki szerokiej gamie produktów kosmetycznych możemy wybierać spośród wielu kosmetyków takich jak oleje, masła, czy balsamy nawilżające. Na nie mniejszą uwagę zasługują również lotiony, mleczka i pianki.

Szczególnie popularny aktualnie olej kokosowy idealnie spełni swoje zadanie. Za jego wadę uznać można jednak pozostawienie tłustego filmu na skórze, który dla niektórych może być kłopotliwy. Zastosowanie kosmetyków go zawierających takich problemów nie sprawia.

Sen jako najlepszy kosmetyk

Przez wieki sen uważany był za najlepszy kosmetyk. Po serii zabiegów kosmetycznych udajmy się na spoczynek. Wyspany organizm w lepszy stopniu funkcjonuje, co bezpośrednio przekłada się a wygląd zewnętrzny. Napięta i zaróżowiona skóra to piękna ozdoba kobiecego ciała.

Dla kobiet w wieku produkcyjnym zalecany czas spania to 7-9 godzin. Warto tego okresu nie przekraczać, gdyż zbyt długi sen rozleniwia ciało.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologii Esteti Med

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com