a
HomeCiekaweMonitorowanie domu przez smartfona

Monitorowanie domu przez smartfona

Monitorowanie domu przez smartfona

W czasie długiej nieobecności w domu warto na bieżąco monitorować, co się w nim dzieje.  Nie tylko w mieszkaniu, ale i na podwórku. To doskonały sposób na to, aby bez angażowania osób trzecich do pomocy przy pilnowaniu mienia, swobodnie obserwować, czy nas dom jest bezpieczny. Nie chodzi tu tylko o tak zwane zagrożenie kradzieżowe, ale na przykład incydenty pożarowe, czy zalanie.

 

Podgląd monitoringu ze smartfona przez Internet

Internet stwarza nam niesamowite możliwości dowolnego monitorowania wnętrza swego domu nawet, gdy jesteśmy od niego oddaleni o 5000 km. Nie utrudnia to życia codziennego i nie zakłóca naszego wypoczynku czy pobytu w innym miejscu. Podgląd domu przez smartfona bywa bardzo łatwo dostępną forma sprawdzania, czy wszystko jest tak, jak być powinno, czyli po naszej myśli. Jeśli coś nas niepokoi, to regularny podgląd na żywo usunie wszelkie rozterki i wątpliwości.

Czy to kosztuje?

Niezbyt wiele. Inwestujemy tylko w dobry telefon i dostęp do Internetu. Oczywiście musimy także wydać pieniądze na monitoring w domu, ale to chyba nie stanowi żadnej wątpliwości. Klienci bardzo cenią sobie tego typu rozwiązanie, przekonał ich do tego przymus wynajmowania kogoś do pilnowania domu podczas naszej nieobecności.  Niekiedy nie chcemy, aby ktoś postronny chodził po naszym domostwie, zaglądał nam do szafek czy próbował naszego jedzenia. Nie ma to sensu. Zresztą osoba ta może naruszyć naszą prywatność, grzebie w korespondencji, sprawdza rachunki, czyta intymne listy. Aby tego unikać wykorzystanie monitoringu przez smartfona to rewelacyjny pomysł.

Czy każdy telefon się do tego nadaje?

Niestety nie każdy telefon będzie odbierał sygnały i odtwarzał je na żywo z kamery monitorującej. Należy wybrać takie telefony, które działają na Androidzie. Telefony starszej generacji już w tym wypadku w ogóle nie mają żadnego zastosowania. Telefon nie powinien być także przeciążony masą niepotrzebnych aplikacji, które zacinają odbiór obrazu, a nawet uniemożliwiają jego swobodne oglądanie. Należy pamiętać, iż filmików z nagrań w domu nie należy publikować w Internecie jako jakiś dowód na ujawnienie złodzieja. Może to naruszać ustawę o ochronie danych osobowych.

Czy jest to skuteczne rozwiązanie?

Dla sceptyków sprawności i skuteczności tego sytemu można przytoczyć kilka faktów. Po pierwsze system ten działa na żywo, czyli pokazuje w rzeczywistym czasie, co dzieje się w naszym domu. Poza tym informuje, że ktoś porusza się po nim, rejestruje jego twarz i czyny. Koleiną kwestią jest to, iż monitoring na podstawie obserwacji w smartfonie może uruchomić interwencję służb ratunkowych- straży lub policji.

Wykorzystanie telefonu do innych celów, niż te, powszechnie używane jest coraz częstszą praktyką. Monitoring na smartfonie to nie tylko wygoda, ale i konieczność dla tych osób, które podróżują często i na długo. Wyjazdy to dokonała okazja dla złodziei. Nigdy nie wiemy, czy przypadkiem nie obserwują oni nas i nie tworzą planu naszych ewentualnych nieobecności.

Opracowanie https://ivel.pl/

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com