a
HomeCiekaweZerowa stawka MTR od 2010 roku ?

Zerowa stawka MTR od 2010 roku ?

Zerowa stawka MTR od 2010 roku ?

"UKE prowadził wcześniej konsultacje z operatorami na temat wprowadzenia zerowej stawki MTR równocześnie z pracami w Komisji Europejskiej na ten temat, ale przy braku akceptacji operatorów i wobec braku kontynuacji prac w KE odstąpiliśmy od tego pomysłu" – powiedziała PAP w środę Streżyńska.

"Będziemy musieli zastanowić się jeszcze nad wieloma elementami. Na przykład, czy wprowadzić zerowe stawki również dla połączeń z numerów stacjonarnych na komórkowe. Odrębna kwestia dotyczy połączeń międzynarodowych, jeżeli stawka jest zerowa w naszym kraju, a za zakańczanie za granicą trzeba płacić, bilans może być niekorzystny dla naszych operatorów" – powiedziała także.

Warunkiem niezbędnym do wprowadzenia „zerowej” stawki MTR jest również to, by obowiązywała wszystkich operatorów komórkowych (MNO i MVNO). Wprowadzenie takich samych zasad dla wszystkich operatorów jest niezbędne, aby nie dochodziło do nadużyć, napisał w dzisiejszym komunikacie Polkomtel.

Prezes zaznaczyła, że przy zerowych stawkach MTR nie widzi możliwości wprowadzenia opłat dla klientów za połączenia przychodzące. "Niezależnie od nowych pomysłów operatorów obecnie wprowadzamy decyzje o obniżce stawek MTR zgonie z harmonogramem" – powiedziała Streżyńska.

Stawki za zakańczanie połączeń głosowych w sieciach mobilnych (MTR – Mobile Termination Rate) od stycznia 2009 roku spadły do 21,62 groszy. Od 1 lipca 2009 roku mają zostać zmniejszone do 16,77 groszy.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com