a
HomeCiekaweAgencje programistyczne – dobre bo polskie

Agencje programistyczne – dobre bo polskie

Agencje programistyczne – dobre bo polskie

Software house w Polsce to obecnie zjawisko tak popularne jak każda inna firma – nie ma obecnie chyba żadnego dużego krajowego miasta, w której swojej siedziby nie miałaby agencja programistyczna. Przeważnie niejedna. Software house w Katowicach czy Wrocławiu to zazwyczaj firma skupiająca wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy w niczym nie ustępują swoim kolegom z innych krajów – a bywają od nich nawet lepsi i to nie tylko pod kątem wiedzy informatycznej czy doświadczenia.

Lokalny patriotyzm

W idealnym społeczeństwie firma potrzebująca dokonać zakupu danego produktu zwróci się do rodzimego przedsiębiorstwa, wiedząc, że wszystkie podmioty gospodarcze obecne na rynku będą wychodzić z podobnego założenia. Z pewnością przyniesie to zyski w postaci krajowego wzrostu i dużej ilości zamówień. Taki model jest bardzo głęboko zakorzeniony w mentalności np. w Niemczech czy we Włoszech, gdzie współpracujące firmy często pochodzą wręcz z tego samego miasta i dzieli je od siebie jedna ulica.

Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze jest to wykonalne i możliwe do przeprowadzenia. Wiele firm, zwłaszcza dużych korporacji to przecież międzynarodowe struktury, których obszar działalności rozszerza się na rynki wielu państw. Nacjonalizacja handlu i przemysłu niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem. Dopóki mamy na tym polu wolność wyboru a wszystko powodowane jest po prostu naszą wewnętrzną potrzebą, wszystko jest jednak w porządku.

Software house w Polsce

Nie da się jednak ukryć, że decydując się na prowadzenie działalności na danym rynku, musimy być przygotowani do pewnych niepisanych prawidłowości i zasad, które się z tym wiążą. Każdy rynek jest wszak inny i ma swoją odrębną specyfikę. Dlatego też decydując się na dedykowane oprogramowanie, które ma być przeznaczone do wsparcia naszego biznesu możemy zakładać, że https://supportdevs.com/ – software house w Katowicach lepiej zrozumie nasze potrzeby niż zagraniczna firma.

Polska agencja programistyczna, sama działająca przecież na naszym krajowym rynku, będzie bardziej świadoma rządzących nim mechanizmów. To bardzo istotna wartość dodana, w końcu nie mówimy przecież o tworzeniu gry komputerowej (choć i na tym polu polscy programiści odnoszą wiele sukcesów na skalę światową) a skomplikowanych platformach e-commerce, oprogramowaniu B2B czy B2C czy narzędziach do analityki biznesowej. Złożoność, czasochłonność i stopień skomplikowania takich projektów to jedno jednak świadomość w jakim środowisku biznesowym będą wykorzystywane też jest warunkiem koniecznym.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com