a
HomeCiekaweNowoczesny magazyn

Nowoczesny magazyn

Nowoczesny magazyn

Zarządzanie przedsiębiorstwem związanym z jakąkolwiek branżą wymaga ciągłego postępu i rozwoju. Nowoczesna technologia oferuje szereg ułatwień i udogodnień, które pomagają usprawnić proces transportu i magazynowania towarów. Zaawansowane systemy magazynowe czy kontenery plastikowe i palety z tworzywa sztucznego to tylko niektóre z nich.

Palety plastikowe i ich zalety

Standardowe opakowania drewniane czy kartonowe i klasyczne palety to nieodłączny element wyposażenia każdego magazynu. Rozwiązania te nie nadają się jednak do przewożenia niektórych specyficznych produktów, do których zaliczyć można przede wszystkim artykuły farmaceutyczne i spożywcze. Transport żywności i leków wymaga spełnienia najwyższych norm higienicznych i podwyższonej czystości – co ciężko uzyskać przy zastosowaniu np. opakowań kartonowych. Opakowania i palety plastikowe sprawdzają się tu o wiele lepiej, przede wszystkim ze względu na swoją wysoką odporność na czynniki atmosferyczne. Dzięki temu, że plastik jest materiałem, który nie absorbuje wody, kontenery plastikowe nie są podatne także choćby na działanie grzybów, co umożliwia stosowanie ich do przewozu dwóch wymienionych powyżej grup produktów.

W przypadku skrzyniopalet i palet z tworzywa sztucznego, o wiele prostsze jest również zachowanie ich w czystości. Raz zabrudzone opakowanie drewniane niekiedy bardzo ciężko jest doczyścić, kartonowe natomiast nadaje się już tylko do wyrzucenia.

Jeszcze więcej zalet

Sporym problemem klasycznych rozwiązań jest stopniowa utrata właściwości materiału, z którego są wykonane. Drewno butwieje, karton zaś niejako z definicji trudno zaliczyć do trwałych opakowań. Dlatego też palety z tworzywa sztucznego znajdują zastosowanie nie tylko w transporcie żywności i leków, ale także w tzw. magazynach wysokiego składowania, czyli takich, w których towary przechowywane są na wysokości powyżej siedmiu metrów. Warto zaznaczyć, że ta wysokość jest granicą zwyczajową i czysto umowną – zarówno w Polskich Normach jak i przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy nie znajdziemy dokładnej odpowiedzi na to, czym jest magazyn wysokiego składowania. W takich miejscach stabilność i sztywność opakowań jest bardzo istotna, dlatego najczęściej wykorzystuje się kontenery plastikowe i palety z tworzywa.

Więcej dowiesz się na stronie https://www.schoellerallibert.com/pl/products/plastic-pallets/.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com