a
HomeCiekaweAkcesoria sportowca

Akcesoria sportowca

Akcesoria sportowca

Niektórzy twierdzą, że do uprawiania sportu potrzebne jest tylko dobre nastawienie i zdrowie. Inni zaopatrują się w całe mnóstwo akcesoriów, które mają zwiększyć motywację i sprawić, że aktywność fizyczna będzie przyjemniejsza. Najzdrowsze podejście leży gdzieś pośrodku.

Buty

Niektórzy biegacze czy nawet maratończycy twierdzą, że najlepiej biega się boso. Co więcej – rzeczywiście to robią. Tacy ludzie wzbudzają podziw, ale warto pamiętać, że u nich wynika to z długich lat treningu. Nie liczmy na powodzenie kiedy po prostu zdejmiemy buty i zaczniemy biec przed siebie po lesie czy ulicy. Może to być wręcz niebezpieczne dla nieprzygotowanych stóp.
Większość ludzi preferuje jednak uprawianie sportu w butach. Dobre obuwie to podstawa, szczególnie do kontuzyjnych sportów, takich jak bieganie czy skakanie. Ochroni ono nasze kostki i kolana przed niebezpiecznymi kontuzjami. Musi być więc dobrze dopasowane do stopy i wygodne, aby spełniało swoją funkcję. Nie zawsze warto na nim oszczędzać. Pamiętajmy jednak, że w wielu przypadkach dopłacamy nawet kilkaset złotych więcej za znaną markę. Warto więc poszukać równie dobrych butów ze świetną amortyzacją, ale wyprodukowanych przez mniej popularną firmę.

Męskie kije golfowe, narty i inne

Są takie sporty, do których konieczne jest zakupienie sprzętu. Nikogo nie dziwi, że ktoś kupuje męskie kije golfowe – GolfTeam, kiedy chce zająć się tą aktywnością albo narty, kiedy wybiera się na stok. Jednak kiedy dopiero zaczynamy naszą przygodę z danym sportem, warto spróbować wypożyczyć sprzęt, ponieważ nie jesteśmy jeszcze pewni, na jak długo starczy nas zapał i czy to na pewno jest dla nas.

Bezpieczeństwo

Nie ulega wątpliwości, że nie można rezygnować z akcesoriów, które zapewniają nam bezpieczeństwo. Na rowerze czy rolkach zawsze jeździmy w kasku. W przypadku tych drugich konieczne są również ochraniacze na kolana, na które często można upaść podczas jazdy. O ile z nowoczesnych zegarków, które mierzą puls i liczą spalone kalorie możemy z powodzeniem zrezygnować, z kasku – w żadnym wypadku.
Na bezpieczeństwo wpływa także odpowiednie uprawianie sportu. Wiele początkujących osób przesadza z ilością treningów lub ich intensywnością, nie dając sobie nawet chwili na wypoczynek. Tymczasem, nawet profesjonalni i zawodowi sportowcy mają dni, w których ich treningi są nieco mniej intensywne albo mają inny charakter, ćwicząc rzadziej używaną grupę mięśni. Dobry plan treningowy pomoże ułożyć nam specjalista. To bardzo ważne, aby sport nie był groźny dla naszego zdrowia.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com