a
HomeCiekaweAssasin’s Creed: Rogue na razie tylko na PC-ty

Assasin’s Creed: Rogue na razie tylko na PC-ty

Assasin’s Creed: Rogue na razie tylko na PC-ty

Niestety wszyscy posiadacze konsol będą musieli jeszcze poczekać na pojawienie się najnowszej części kultowej już gry Assasin’s Creed: Rogue na ich platformy. 13 listopada na półkach sklepowych znajdą się egzemplarze tej gry wyłącznie na komputery osobiste.

 Może nie jest to wielkim zaskoczeniem, aczkolwiek posiadacze Playstation oraz Xboxa mogą czuć się delikatnie zawiedzeni, ponieważ producent gry dopiero teraz wydał stosowne oświadczenie wraz z nowym trailerem gry, które jednoznacznie wskazuje na to, że konsolowa wersja zagości na rynku dopiero na początku 2015 roku.

zdjęcie nr 2Assasin’s Creed to seria gier łącząca takie rodzaje TPP i skradanki, osadzona w czasach historycznych z domieszką science-fiction. Składa się z 6 podstawowych gier wydanych zarówno na konsole i komputery osobiste, a także kilka gier pobocznych stworzonych na potrzeby konsol przenośnych. Powstały również książki i komiksy bazujące na historii opowiedzianej w tej serii gier, jak również krótkometrażowe filmy. W produkcji znajduje się również kinowa wersja tego wirtualnego hitu.

Fabuła gry opiera się na trwającym od zarania dziejów konflikcie pomiędzy dwoma zwaśnionymi zakonami – Asasynów oraz Templariuszy. Gracz wciela się w postać Desmonda Milesa, który przy pomocy maszyny, Animusa, stworzonej przez tajemnicze konsorcjum, jest w stanie połączyć się z pamięcią przodków, która jest zapisana genetycznie w mózgu i tym samym przeżyć ich wydarzenia sprzed wieków. Wkrótce okazuje się, że tajemnicza organizacja, Abstrego Industries, reprezentuje interesy Templariuszy, a sam ówczesny graczowi Desmond jest przez nich wykorzystywany do własnych celów, bowiem łączą go więzy krwi z Asasynami. Tym samym poznajemy życie kolejnych wielkich Asasynów i tajemnice, które są przez wszystkie wieki głęboko skrywane.

Akcja najnowsza części rozgrywa się w XVII wieku podczas trwania wojny siedmioletniej. Gracze będą mogli wcielić się w role Shaya Patricka Cormacka, templariusza, który po tym jak został zdradzony przez swoich braci Asasynów, przeniósł się do obozu wroga. Gracze odwiedzą takie lokacje jak Nowy Jork, wody północnego Atlantyku oraz Appalachy. Tytuł ten kończy ostatecznie dwie poprzednie wersje gry – Assasin’s Creed III oraz Assasin’s Creed: Black Flag.

Niemal równolegle do premiery Assasin’s Creed: Rogue, Ubisoft uraczy nas kolejną, niezależną już kontynuacją przygód Asasynów i Templariuszy, pod nazwą Assasin’s Creed: Unity.

Więcej ciekawej treści tutaj.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com