a
HomeCiekawePrzeczytaj, jeśli chcesz najlepiej wymienić walutę online

Przeczytaj, jeśli chcesz najlepiej wymienić walutę online

Przeczytaj, jeśli chcesz najlepiej wymienić walutę online

zakup waluty onlineTak, też już to zauważyłeś – w Internecie powstaje coraz więcej tak zwanych e-kantorów, czyli miejsc, gdzie możesz zakupić walutę online. Jesteś trochę tym zmieszany, bo nie możesz znaleźć porządnych informacji na ten temat, co więcej, naokoło się słyszy, że można paść ofiarą jakiegoś przestępstwa finansowego i boisz się, że to samo może Ci się przydarzyć w takim właśnie miejscu. Spokojnie, nie ma takiej obawy.

Jak to jednak bywa, tam gdzie są porządne firmy powstają także te trochę gorsze, niekoniecznie nastawione na to, żeby Cię oszukać, jednakże prezentujące niższą jakość. W internecie powstaje mnóstwo takich miejsc, tych lepszych właśnie i gorszych. Większość firm oferuje standardowe rozwiązania, one nie są zbyt atrakcyjne, jednak jak wybrać właśnie najlepszy dla Twoich potrzeb internetowy kantor?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, iż kantory internetowe można podzielić na dwa modele. Pierwszy z nich to model tradycyjny kantoru internetowego, w którym prawdopodobnie właściciel już wcześniej prowadził kantor, a teraz stworzył także stronę internetową, gdzie możemy wymieniać waluty. Drugi zaś rodzaj to tak zwany model społecznościowy platformy wymiany walut.

Pada więc zasadnicze pytanie, z którego rodzaju kantoru lepiej korzystać? Jak pokazują doświadczenia użytkowników, a także inne obiektywne wartości lepszym rozwiązaniem jest wybór drugiego rodzaju, czyli społecznościowej platformy wymiany walut. Najważniejszą wartością tego typu kantoru jest to, że to użytkownicy, a nie kantor, określają kursy kupna i sprzedaży walut. Co więcej, rankingi czy porównania najlepszych internetowych kantorów, kursy jakie one proponują często nie przystają do rzeczywistości. W przeciwieństwie do nich, społecznościowa platforma wymiany walut zapewnia, że możemy zaoszczędzić naprawdę duże kwoty pieniędzy.

Zasada działania takich serwisów jest niezwykle prosta. Po prostu wymieniasz się w z innymi użytkownikami walutą po kursie, jaki zostanie ustalony przez danego użytkownika, dodatkowo, bez różnicy pomiędzy kursem sprzedaży i kupna. Bez tak zwanego spreadu, a to właśnie najwięcej na nim zarabiają kantory i banki. Co to w praktyce oznacza? Wyeliminowanie spreadu powala nam dużo zyskać, nawet do 8% w stosunku do standardowych sposobów wymiany walut.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com