a
HomeZdrowie i urodaCzy implanty zębów są dostępne dla wszystkich?

Czy implanty zębów są dostępne dla wszystkich?

Czy implanty zębów są dostępne dla wszystkich?

implantami zębów

Od wielu lat implanty zębów są uważane za jedne z najlepszych sposobów na uzupełnianie luk w uśmiechu i stosowane są chociażby w przypadku osób, które straciły zęby w wyniku wypadku czy choroby. Dodatkowo warto dodać, że nie ma ograniczenia ilości implantów w szczęce – jeśli lekarz wyrazi zgodę implanty mogą stanowić większość zębów. Skąd tak duża popularność implantów?

Doskonała jakość na lata

Z pewnością za implantami zębów przemawia fakt, że są one tworzone z materiałów o podwyższonej trwałości. Sam implant to najczęściej tworzywo tytanowe, które po zbiegu wszczepienia spaja się z kością. Proces ten trwa kilka tygodni. W tym czasie stomatolog obserwuje, czy rana dobrze się goi oraz czy nie następują stany zapalne. Te ostatnie są niezwykle rzadkie, gdyż materiał wykorzystany do tworzenia implantów jest całkowicie obojętny dla naszych tkanek.

Poza samym implantem, który po zagojeniu rany jest praktycznie niewidoczny, warto wspomnieć również o koronie, która dokręcana jest do implantu. Korona dobierana jest kolorystycznie na podstawie naturalnego koloru zębów. Kolejno jest ona szlifowana w taki sposób, aby nie odróżniać się od naturalnych zębów. Korony wykonywane są z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia, zarysowania czy pękanie. Są też nieczułe na zmienne temperatury. Korona nie zmienia barwy, nie jest podatna na przebarwienia związane z nadmiernym piciem herbaty czy kawy.

Czy implanty zębów mogą być stosowane w przypadku osób starszych lub chorych?

Implanty są technologią, która wymaga kilku wizyt u specjalisty. Zabiegi te wymagają od pacjenta zdrowia – osoby chore na nowotwory, posiadające paradontozę, chore na AIDS, cukrzycę, osteoporozę czy też posiadające problemy z krzepnięciem krwi wykluczone są z zabiegu. W przypadku osób starszych zachodzi podejrzenie osteoporozy – zrzeszotnienie kości może okazać się poważnym problemem podczas spajania implantu z kością, dlatego wielu lekarzy zazwyczaj nie chce podjąć się takiego zabiegu. W przypadku osób starszych znacznie lepsze okazują się mosty czy też całkowite protezy łuku.

Przyjęło się również, że implanty nie są stosowane w przypadku osób poniżej 18 roku życia. Istnieją jednak przesłanki, aby zabieg był wykonywany. Zazwyczaj ma to miejsce kiedy nastolatek traci w wyniku wypadku przednie zęby. Implanty są wtedy najlepszym rozwiązaniem, aby szybko uzupełnić lukę.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com