a
HomeZdrowie i urodaDermabrazja laserowa – pozbądź się zmarszczek definitywnie

Dermabrazja laserowa – pozbądź się zmarszczek definitywnie

Dermabrazja laserowa – pozbądź się zmarszczek definitywnie

Dermabrazja laserowa to sprawdzony zabieg na zmarszczki i inne niedoskonałości skóry, takie jak blizny czy rozstępy. Sprawdź!

Dermabrazja laserowa, czyli skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek

Dermabrazja laserowa to sprawdzony zabieg na zmarszczki i inne niedoskonałości skóry, takie jak blizny czy rozstępy. Polega na równomiernym złuszczeniu naskórka, co przyczynia się do pobudzenia procesów regeneracyjnych w skórze. Sprawdź, co musisz wiedzieć o laserowej dermabrazji, zanim zdecydujesz się na zabieg.

Dla kogo laserowa dermabrazja?

Dermabrazja laserowa dedykowana jest osobom, które chcą szybko i mało inwazyjnie zredukować oznaki starzenia się skóry oraz poprawić wygląd twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni. Zabieg ten znakomicie sprawdza się w usuwaniu płytkich i głębokich zmarszczek. Dermabrazja laserowa służy również do walki z plamami starczymi, przebarwieniami posłonecznymi (tzw. fotoodmładzanie skóry), bliznami potrądzikowymi i pooperacyjnymi oraz rozstępami.

Jak w przypadku każdego zabiegu laserowego, istnieje też lista przeciwwskazań do dermabrazji laserowej. Na szczęście nie jest ich zbyt dużo. Najważniejsze przeciwwskazania do laserowego odmładzania skóry to:

  • świeża opalenizna,
  • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
  • skłonność do hiperpigmentacji i krwawień,
  • przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów),
  • ciąża i okres karmienia piersią.

Na czym polega dermabrazja laserowa?

Dermabrazja laserowa Dualis SP Fotona to zabieg laserowego odmładzania dostępny w warszawskiej Klinice Miracki. Większość osób nie wymaga znieczulenia przed tym zabiegiem. Podczas przeprowadzania procedury stosuje się regularne chłodzenie w celu zmniejszenia dyskomfortu. W trakcie zabiegu lekarz kieruje wiązkę światła lasera na miejsca wymagające odmłodzenia. Pod wpływem ogrzewania światłem lasera wierzchnie warstwy skóry ulegają odparowaniu. Mikrouszkodzenia skóry są niezwykle precyzyjnie ukierunkowane na defekt skóry, a termiczne zmiany wprowadzane są w kolumnowych jej odcinkach, bez uszkadzania zdrowych komórek. Procedura trwa około 15-30 minut, w zależności od wielkości obszaru skóry, który poddawany jest leczeniu. Po przeprowadzonym zabiegu, na skórę pacjenta zostaje nałożony krem z wysokim filtrem UV. Konsultacja kończąca zwykle nie jest konieczna, ponieważ lekki dyskomfort, w postaci pieczenia, uczucia „gorąca” czy swędzenia, ustępuje samoistnie po kilku dniach.

Działanie urządzenia Dualis SP Fotona opiera się na zmianach termicznych w kolumnowych odcinkach skóry, które nie powodują przy tym głębokich zniszczeń i widocznych ran. Dzięki temu leczenie przebiega w krótszym czasie niż tradycyjna dermabrazja laserowa i nie pozostawia widocznych ran. Skóra zostaje pobudzona do rozpoczęcia naturalnych procesów regeneracyjnych i przyspieszenia produkcji nowego kolagenu oraz elastyny.

Dermabrazja laserowa – efekty po serii zabiegów

Dermabrazja laserowa to zabieg, którego celem jest usunięcie różnego rodzaju nierówności skóry. Sprawia, że cera staje się gładka, jędrna i wygląda o wiele młodziej. Zabieg ten likwiduje zmarszczki i spektakularnie odmładza twarz. W prosty i mało inwazyjny sposób przynosi efekt liftingu bez skalpela.

Optymalne rezultaty można uzyskać po przeprowadzeniu serii około 3 zabiegów z zachowaniem czterotygodniowego odstępu pomiędzy każdym z nich. O ich liczbie i częstotliwości decyduje lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji wstępnej. Widoczną poprawę kondycji skóry można zauważyć już 2-3 dni po pierwszej dermabrazji laserowej, natomiast ostatecznie efekty intensyfikują się w ciągu 2-3 miesięcy od ostatniej sesji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowej dermabrazji, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie

Zapraszamy też na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com