a
HomeMotoryzacjaŚledzenie samochodów ciężarowych na mapie

Śledzenie samochodów ciężarowych na mapie

Śledzenie samochodów ciężarowych na mapie

Firmy przewozowe są zazwyczaj bardzo dużymi przedsiębiorstwami, które posiadają sporą ilość cennych samochodów ciężarowych. Przedsiębiorcy każdego dnia martwią się o własny majątek. W końcu ufają kierowcom, którzy podróżują jego pojazdami po całym świecie. Aby być pewnym, że własne samochody zmierzają zgodnie z wyznaczoną trasą przydałby się system umożliwiający śledzenie ciężarówek. Mapa i zarządzanie lokalizacją samochodów w ten sposób wydaje się bardzo kuszące. Tak się składa, że system telematyczny jest w stanie to robić!

System telematyczny do lokalizowania ciężarówek na mapie

 

System telematyczny jest w stanie zapewnić firmie przewozowej ogrom różnorodnych działań. Jedną z nich jest możliwość śledzenia samochodów ciężarowych na mapie. Dzięki niemu przedsiębiorca może stale trzymać rękę na pulsie podczas gdy jego samochody wykonują powierzone im zadania. Niestety w dzisiejszych czasach lokalizator jest niezbędny w bardzo przykrych sytuacjach jakimi są kradzieże pojazdów ciężarowych. Są to bardzo drogie samochody, które również bywają rozbierane na części. Niestety wyobraźnia osób, które chcą bezprawnie pozyskać cudzy majątek jest nieograniczona. Nie raz zdarzyła się sytuacja uśpienia kierowców i kradzieży ciężarówki bądź wyciągnięcia kierowcy siłą. Wtedy tak naprawdę jedyną możliwością na odzyskanie swojej ciężarówki jest lokalizator GPS znajdujący się w komputerze pokładowym. System telematyczny jest wyposażony właśnie w taki dodatek!

System telematyczny i lokalizator zawarty w jego systemie umożliwia przedsiębiorcy stałą kontrolę nad swoimi samochodami. Lokalizator znajduje się w układzie pokładowym pojazdu ciężarowego dlatego najtrudniej jest go wykryć przez potencjalnych złodziei. Dodatkowym obciążeniem ze strony przedsiębiorcy jest przewożony towar. W końcu bierze on odpowiedzialność zarówno za własny samochód jak i często drogocenny towar. Dlatego posiadanie lokalizatora jest tym ważniejsze!

Podsumowanie

 

System telematyczny z lokalizatorem jest niezwykle ceniony. Jeden z najlepszych systemów telematycznych to Dbkfleetmanagement, który oferuje nie tylko lokalizację pojazdów, ale również wiele innych dodatków usprawniających funkcjonowanie firmy przewozowej.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com