a
HomeDom i wnętrzeDlaczego warto inwestować w nowoczesne domy drewniane?

Dlaczego warto inwestować w nowoczesne domy drewniane?

Dlaczego warto inwestować w nowoczesne domy drewniane?

Wielokrotnie można słyszeć o tym, że nowoczesne domy drewniane zyskują na popularności, gdyż stają się lepszym rozwiązaniem, w porównaniu do zwykłych domów murowanych.

 

Na czym więc polega fenomen nowoczesnych domów drewnianych?

Przede wszystkim od tego, że są…nowoczesne. Może to wydawać się dziwne, lecz w technice budowy klasycznych domów niewiele się zmienia. Niewiele można usprawnić w zakresie kładzenia cegieł. W przypadku nowoczesnych domów drewnianych ciągle wdrażane są nowe rozwiązania, mające na celu nie tylko usprawnienie samego procesu budowy (co przekłada się na czas potrzebny na stworzenie budynku od zera), lecz także na zwiększeniu wytrzymałości całej konstrukcji. Warunki klimatyczne w naszym kraju ulegają nieustannej zmianie. Możemy zaobserwować coraz dłuższe lato i coraz późniejsze  i krótsze występowanie zimy, przy zwiększeniu jej intensywności. Nie pozostaje to bez żadnego wpływu na budynki.

 

Domy klasyczne a domy drewniane

W przypadku klasycznych betonowych konstrukcji należy pamiętać o ich sztywności. Tam naprężenia są przekazywane w inny sposób, niż ma to miejsce w przypadku nowoczesnych domów drewnianych. W klasycznych domach łatwiej pojawiają się pęknięci na ścianach, łatwiejsza jest także podatność na pracę gruntu (co zazwyczaj związane jest ze zwiększeniem ruchu w bezpośredniej okolicy budynku, jak również obciążeniem gruntu kolejnymi budowlami). Domy drewniane lepiej radzą sobie także ze zmianami temperatur, a czas ich budowy jest zazwyczaj krótszy, niż ma to miejsce w przypadku klasycznych domów.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com