a
HomeZdrowie i urodaSkuteczne sposoby na zatrzymanie procesu starzenia skóry

Skuteczne sposoby na zatrzymanie procesu starzenia skóry

Skuteczne sposoby na zatrzymanie procesu starzenia skóry

Zmarszczki pojawiają się na naszej skórze twarzy ok. 25-30 roku życia – jest to naturalny proces, wynikający przede wszystkim z zanikania kwasu hialuronowego w organizmie. Substancja ta odpowiada nie tylko za nawodnienie komórek, ale również za utrzymywanie odpowiedniej sprężystości skóry. Stopniowy zanik kwasu hialuronowego sprawia, że skóra staje się mniej elastyczna, szara i podatna na uszkodzenia. Czy proces ten można zahamować?

 

Medycyna estetyczna i jej metody na młodość

Do niedawna uważano, że stosowanie kremów czy balsamów jest w stanie skutecznie zahamować proces powstawania zmarszczek. Dzisiaj wiemy, że produkty takie działają jedynie powierzchniowo i nie mają wpływu na poprawienie stanu skóry. Aby faktycznie spłycać zmarszczki niezbędne jest skuteczniejsze działanie.

Zabiegi medycyny estetycznej pozwolą nam na pozbycie się zmarszczek oraz odmłodzenie skóry w zaledwie kilkanaście minut. Poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej możliwe jest osiągnięcie spektakularnych efektów. Kwas hialuronowy skutecznie wypełnia zmarszczki i sprawia, że stają się one niewidoczne. Substancja ta wykorzystywana jest przede wszystkim do walki ze zmarszczkami marionetkowymi, zmarszczkami palacza, lwią zmarszczką, ale również do konturowania owalu twarzy oraz modelowania ust. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są już po zabiegu i utrzymują się do 8 miesięcy. Więcej o zaletach kwasu hialuronowego przeczytać można na stronie karolinakusnierz.pl.

 

Przygotowania do zabiegu medycyny estetycznej

Przed zabiegiem konieczne jest odbycie wizyty lekarskiej podczas której przeprowadzony zostanie dokładny wywiad zdrowotny. To także szansa na zadanie wszelkich pytań związanych z zabiegiem i rozwianie wątpliwości.

 

 

 

 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com