a
HomeBiznesDomowa kawa mrożona!

Domowa kawa mrożona!

Domowa kawa mrożona!

Zdarzyło Ci się zachwycić smakiem mrożonej kawy gdzieś na mieście? Miałbyś ochotę taką kawę pić częściej, ale do restauracji nie jest Ci po drodze? Równie dobrze możesz przygotować ją w warunkach domowych. I uwierz, że nie jest to wcale takie trudne.

Na bazie kawy naturalnej

Najlepsza będzie kawa naturalna, świeżo palona o delikatnym smaku. Odwiedzając sklep z kawą – szukaj Arabici. Taką kawę najlepiej jest przygotować w ekspresie, aby mieć pewność, że w szklance nie będą pływać nam żadne fusy. Zaparzoną kawę wstawia się do lodówki i czeka na ostygnięcie. Gdy nabierze już temperatury pokojowej- wlewa się ją do szklanki, pozostawiając ją w połowie pustą. Całość uzupełnia się kulkami lodów waniliowych i na wierzchu bitą śmietaną.

Na bazie kawy rozpuszczalnej

Taka kawę przygotujesz znacznie szybciej. Jeśli masz shaker- użyj go, jeśli nie- wykorzystaj plastikową butelkę. Do środka wsyp kawę z cukrem i zalej odrobiną ciepłej wody, by wszystko doskonale się ze sobą połączyło. Potrząsaj butelką tak długo, aż całość będzie spieniona. Wtedy też możesz przelać pianę do szklanek z kostkami lodu pozostawiając miejsce na mleko, którym je uzupełnisz. Tak przygotowana kawa nie tylko doskonale pobudzi, ale również zachwyci każde podniebienie.

Bardziej na słodko, czy może jedynie z dodatkiem mleka- przygotuj wymarzoną kawę mrożoną we własnym domu. Szybko przekonasz się, że wymaga to niewielkiego wysiłku, a efekt jest niezwykle aromatyczny i bardzo smaczny. Może zaskoczysz tak swoich gości? A może po prostu umilisz sobie upalne popołudnie?

Share With:
Tags

BozenaKowalczyk@dayrep.com