a
HomeBiznesParki linowe – atrakcja dla całej rodziny!

Parki linowe – atrakcja dla całej rodziny!

Parki linowe – atrakcja dla całej rodziny!

Parki linowe pojawiają się w coraz większej ilości miejsc w Polsce – są one doskonałą alternatywą dla roweru, spacerów czy joggingu. Pozwalają na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo zasadniczo nie mają one ograniczeń wiekowych – kto tylko pragnie spróbować tego sportu zdecydowanie może próbować! Co warto wiedzieć o parkach linowych i zabawie pośród koron drzew?

Jak tworzone są parki linowe?

Parki linowe to specjalnie konstruowane instalacje, obejmujące nierzadko spore obszary. Umiejscowione są one zazwyczaj na skrajach lasów, gdzie możliwe jest wybudowanie nie tylko nadziemnych ścieżek, ale przede wszystkim niezbędnej infrastruktury dla instruktorów i uczestników zabawy. Parki linowe tworzone są w oparciu o ścisłe plany architektoniczne, przez co każdy z uczestników zabawy może być pewny, że miejsce to jest w pełni bezpieczne.

Zazwyczaj w parkach linowych obowiązuje dolna granica wieku uczestników zabawy – najczęściej jest to 5-6 lat. Starsi uczestnicy mogą bawić się pośród koron drzew bez ograniczeń, oczywiście o ile tylko pozwala nam na to zdrowie oraz kondycja. Przed wejściem na platformy parku linowego musimy odbyć obowiązkowe szkolenie i instruktaż bezpieczeństwa z pracownikami parku. Będą oni nam tłumaczyć jak zachowywać się na platformach i jak korzystać z elementów uprzęży wspinaczkowej (którą jesteśmy zobowiązani włożyć).
Poruszanie się po kolejnych platformach i linach odbywa się przy pomocy asekuracji lin. Oznacza to, że w razie odpadnięcia od liny zawiśniemy w powietrzu, bez obawy o upadek z wysokości. Uczestnicy zabawy otrzymują również kaski ochronne na głowę – jest to element obowiązkowy!

Zabawa w parku linowym to nie tylko świetna zabawa – godzina spędzona pośród koron drzew pozwala na skuteczne dotlenienie organizmu, jak również uelastycznienie naszego ciała.
Parki linowe dla dzieci organizują również zabawy urodzinowe dla grup zorganizowanych.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com