a
HomeZdrowie i urodaDomowe sposoby na choroby

Domowe sposoby na choroby

Domowe sposoby na choroby

domowe sposoby na chorobyPo tradycyjne metody leczenia różnego rodzaju dolegliwości sięgamy dosyć często – są one dobrą alternatywną dla rozmaitych tabletek, maści i syropów. Częste zażywanie leków może negatywnie wpłynąć na nasz przewód pokarmowy, dlatego warto czasem skorzystać z naturalnych sposobów łagodzenia bólu.

Jak poradzić sobie z dolegliwościami żołądkowymi?

Najczęściej po naturalne sposoby leczenia sięgamy podczas nękających nas dolegliwości żołądkowych. Często wynika to z faktu, iż w czasie takiej choroby nie jesteśmy nawet w stanie wyjść z domu i udać się do apteki. Dolegliwości mogą pojawić się w wyniku wirusa, zjedzenia czegoś nieświeżego lub mogą być skutkiem zbyt dużej ilości wypitego alkoholu. Okazuje się, że domowe sposoby naszych babć mogą być pomocne nawet wtedy, gdy nie wiemy jak pozbyć się kaca. Po zbyt obficie zakrapianej imprezie zbawienna może być szklanka wody z dodatkiem łyżeczki sody oczyszczonej oraz sokiem z całej cytryny. Działa one podobnie jak popularne tabletki musujące, które mają na celu zobojętnienie kwasu żołądkowego. W ten sposób pozbędziemy się również zgagi i niestrawności. W przypadku bólu brzucha pomocny będzie imbir, który ma także właściwości przeciwzapalne. Bolesne dolegliwości żołądka złagodzi rumianek, natomiast przy rozstrojach niezastąpiona będzie mięta. Jednym ze sposobów wykorzystywanych przy bólach w okolicy podbrzusza jest ogrzewanie tego miejsca termoforem. Jeżeli jednak nie mamy go w domu, to możemy wykorzystać nieugotowany ryż, który należy wsypać do skarpetki. Taki kompres należy podgrzać w mikrofalówce i położyć na miejsce bólu i skurczy.

Zamiast tabletek przeciwbólowych

Żyjemy coraz intensywnej, jednak w coraz większym stopniu odbija się na to naszym zdrowiu. Szczególnie obciążane są stawy, których bóle zaczynają nam doskwierać. Bóle krzyża, nóg, rąk czy karku mogą być skutkiem prowadzone przez nas trybu życia. Najprostszym rozwiązaniem złagodzenie bólu jest zażycie tabletki, jednak z bólami mięsni i stawów możemy poradzić sobie również w inny sposób. W złagodzeniu dolegliwości pomogą nam potłuczone liście kapusty, wyciągi z pokrzywy, skrzypu oraz dzikiej róży. Osoby czynnie uprawiające sporty często w miejsca bólu przykładają lód, który spowoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com