a
HomeTechnologiaProgram Prosument – szansa na tańszą energię elektryczną?

Program Prosument – szansa na tańszą energię elektryczną?

Program Prosument – szansa na tańszą energię elektryczną?

Okazuje się, że pojawił się program rządowy, który może mieć sporo sensu. Mowa tu o dotacjach z programu Prosument na montaż instalacji z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE).

O co tu chodzi?

Dzięki programowi oferowanemu przez NFOŚiGW możemy otrzymać wsparcie w postaci dotacji połączonej z preferencyjnym kredytem oprocentowanym rocznie na 1%, a otrzymane środki wykorzystać na instalację lub wymianę na bardziej ekologiczną wersję niektórych typów OZE.

Od razu zaznaczymy, że nie ma możliwości otrzymania tylko dotacji na całą inwestycję.

Czym jest fotowoltaika?

Nie będziemy tłumaczyć, zamiast tego zachęcamy do obejrzenia filmiku:

 

Czy to się opłaca?

Według wyliczeń publikowanych przez współpracujących z programem ekspertów – tak, to się opłaca. Potwierdzają to także eksperci z gramwzielone.pl oraz ekofachowcy.pl. Ci ostatni przygotowali nawet infografikę, która ma na celu propagowanie wiedzy o OZE, a konkretniej o fotowoltaice. Rozprawia się też przy okazji z wciąż pokutującym mitem, że w Polsce jest zbyt małe nasłonecznienie, by instalacja fotowoltaiki się opłacała. Bzdura absolutna. Niemcy jakoś inwestują w fotowoltaikę, a słońca wcale więcej nie mają. Zresztą nie tylko Niemcy, także nasi południowi sąsiedzi dostrzegli zalety zarabiania na energii słonecznej.

Poniżej wspomniana infografika:

ABC fotowoltaiki, ekofachowcy.pl

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com