a
HomeMotoryzacjaDostawcze używane samochody ciężarowe

Dostawcze używane samochody ciężarowe

Dostawcze używane samochody ciężarowe

Branża przewoźnicza cały czas rotuje pojazdami, a w firmach pojawiają się cały czas inne samochody ciężarowe. Wielu przedsiębiorców próbuje sprzedawać już starsze modele swoich pojazdów i kupować dostawcze, używane samochody ciężarowe z mniejszym przebiegiem. Dostawcze używane samochody ciężarowe w dobrym stanie są największą konkurencją dla nowych pojazdów, które co dopiero wyjechały z salonu. Dlaczego większość przedsiębiorców decyduje się jednak na rynek wtórny?

 

Używane vs nowe samochody dostawcze

 

Nowe samochody dostawcze to gwarancja pewności zakupu i bezpieczeństwa napraw przez dany okres – przykładowo 3-5 lat. Jednak nowe samochody ciężarowe kosztują setki tysięcy złotych dlatego niewiele firm stać na taki wydatek – tym bardziej, że samochód po zrobieniu pierwszych kilometrów już bardzo traci na wartości. Aby nie stracić, a mimo tego jeździć dobrej jakości pojazdami inwestorzy decydują się na dostawcze używane samochody ciężarowe.

 

Dostawcze używane samochody ciężarowe są dalej w bardzo dobrej kondycji – jeżeli tylko będą pochodzić ze sprawdzonego źródła i ich przebieg będzie rozsądny. Samochody ciężarowe od nowości zaprogramowane są na wykonywanie ogromnej ilości kilometrów dlatego nawet w stanie używanym z pewnością będą mogły z powodzeniem przemierzać ogromne dystanse. Mimo wszystko niezwykle ważny jest moment kupowania pojazdu ciężarowego. Często wielu sprzedawców wcale nie oferuje najlepszych pojazdów i tylko przedstawiają je jako niezawodne i sprawdzone. Czasem tak naprawdę posiadają ogromną ilość wad technicznych i po prostu nie opłaca się kupować takich skarbonek, do których będzie się tylko dokładać pieniądze. Aby to sprawdzić warto wybrać się na zakup samochodów z osobą, która zna się na rzeczy bądź kupować je z pewnego źródła pełnego dobrych opinii – jak u autoryzowanych dealerów.

 

Podsumowanie

 

Dostawcze używane samochody ciężarowe są filarem transportu w branży TSL. Bez dobrej jakości floty zlecenia nie będą mogły być wykonywane sprawnie, a opinia firmy poleci na łeb na szyję. Dlatego wyposażenie się w profesjonalne samochody dostawcze jest tak ważne.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com