a
HomeDom i wnętrzeFiltry wody do dzbanka Dafi Artri 2.4 l

Filtry wody do dzbanka Dafi Artri 2.4 l

Filtry wody do dzbanka Dafi Artri 2.4 l

 

Filtrowanie wody kranowej pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, które wydałoby się na kupno wody butelkowanej. Jak wszystkim wiadomo – bez wody nie da się żyć. Dlatego chcąc nie chcąc trzeba się nawadniać aby utrzymać homeostazę organizmu. Niestety woda kranowa sama w sobie bywa mało przyjemna w smaku i zapachu przez co nie chce się jej pić. Filtry wody do dzbanka Dafi Artri 2.4 potrafią odmienić jej parametry o 180 stopni!

 

Jak działają filtry wody do dzbanka Dafi Artri 2.4 l?

 

Filtry wody do dzbanka Dafi Artri 2.4 l są tak zbudowane, że mogą pochłonąć naprawdę pokaźną ilość różnorodnych zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Są nimi przede wszystkim chlor, który jest największym wrogiem walorów smakowych wody kranowej. Dodawany jest w celu oczyszczenia rur wodociągowych jednak przez to bardzo łatwo dostaje się do wody. W wyniku tego pogarsza jej smak i zapach co jest bardzo łatwo wyczuwalne. Węgiel aktywny obecny w filtrach ma za zadanie pochłaniać zarówno chlor jak i pestycydy, metale czy mikropyły znajdujące się w wodzie sprawiając, że jest świeża i pachnąca! Umieszcza się je w specjalnych dzbankach, które posiadają dwie komory. Dzieli je właśnie filtr, przez który woda swobodnie ścieka do niższej komory. W niej jest przetrzymywana aż do momentu, kiedy użytkownik zdecyduje się przelać ją do szklanki.

 

Filtry wody do dzbanka Dafi Artri 2.4 l potrafią przefiltrować naprawdę sporo wody. Producent podaje, że to około 100 litrów wody! 2.4l to objętość maksymalna dzbanka, która decyduje o tym ile przefiltrowanej wody może przechowywać. Jest to ilość wody, która zapewnia wygodne funkcjonowanie z dzbanka nawet dla dwóch osób dlatego pary czy małżeństwa swobodnie mogą zdecydować się na wybór właśnie tej wielkości dzbanka filtrującego wodę.

 

Twardość wody a filtry do dzbanków

 

Oprócz pochłaniania zanieczyszczeń filtry wody do dzbanka Dafi Artri 2.4 l potrafią również zmniejszać twardość wody poprzez redukcję ilości węglanów magnezu i wapnia. Wszystko to przez obecność żywicy jonowymiennej! Dzięki temu filtry również będą bardzo dobrze przygotowywać wodę używaną do robienia kawy czy herbaty w urządzeniach AGD.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com