a
HomeCiekaweFinanse pod kontrolą – o tym musisz pamiętać

Finanse pod kontrolą – o tym musisz pamiętać

Finanse pod kontrolą – o tym musisz pamiętać

cash-1342228_1920
Domowy budżet lepiej mieć pod kontrolą! Dowiedz się, jak zadbać o stan domowych finansów i przestać bać się niezapowiedzianych wydatków.

Zacznij planować z wyprzedzeniem – to nie takie trudne!

Większość Polaków nie planuje swoich wydatków – nawet jeśli są cykliczne. Jeżeli też należysz do tej niechlubnej grupy, najwyższy czas to zmienić, zwłaszcza że spora część większych wydatków jest do przewidzenia. Wiesz przecież, że latem będziesz chciał wyjechać na wakacje, jesienią będzie trzeba kupić wyprawkę szkolną dla dzieci, a w grudniu zorganizować święta i kupić prezenty dla całej rodziny.

Mierz siły na zamiary

Największym grzechem zarządzania domowym budżetem jest przesadzanie z wydatkami i niedopasowanie ich wysokości do naszych dochodów. Jeśli tylko dopasujesz poziom swoich wydatków do wysokości dochodów, nie tylko uspokoisz stan domowego budżetu, ale także nigdy nie będziesz musiał zadawać sobie pytania, jak wygląda czyszczenie BIK.

Naucz się oszczędzać

Przeważająca część Polaków nie oszczędza regularnie. Jeśli to także twój problem, najwyższy czas zmienić dotychczasowe przyzwyczajanie. Odkładanie raz w miesiącu nawet niewielkiej kwoty może znacząco uspokoić twoją sytuację finansową i zagwarantować zabezpieczenie na niespodziewane wydatki.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com