a
HomeBiznesMagiczna moc kamieni szlachetnych i półszlachetnych

Magiczna moc kamieni szlachetnych i półszlachetnych

Magiczna moc kamieni szlachetnych i półszlachetnych

Obecnie wraca moda na noszenie amuletów. Zagłębiając się w dawne wierzenia oraz starożytne cywilizacje widzimy, że noszenie talizmanów było niezmiernie popularne. Celem tego było zabezpieczenie się przed złymi mocami, odegnanie od siebie złych duchów, pomoc w doprowadzeniu do spełnienia oczekiwań. Amulety były tworzone z różnorodnych tworzyw: mogły być to piękne kamienie, ale też pióra, szczątki zwierząt, a nawet aulety tworzone z ludzkich szczątek. Współcześnie na szczęście amulety są dostępne przede wszystkim jako kamienie szlachetne i półszlachetne. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Kamienie półszlachetne występują w Polsce obficie – najczęściej spotykane są kwarce, które znajdziemy w różnorodnych kolorach. Kwarce, tak samo jak większość innych kamieni szlachetnych, posiadają swoje moce. Zanim wybierzemy jednak konkretny kamień musimy dowiedzieć się, czy faktycznie są one zbieżne z naszymi znakami zodiaku. Na przykład: kamieniami dla osób spod znaku barana są rubiny, hematyty, oraz ametysty. Byki powinny nosić szafiry, agaty oraz kwarce różowe. Dla panien dedykowane są żółte szafiry, topazy i jaspisy. Raki muszą mieć przy sobie opale, perły i szmaragdy. Dla wodników odpowiednie są turkusy.

Kontakt kamienia z konkretną osobą

Aby kamień mógł nas faktycznie chronić konieczny jest jego kontakt z naszą skórą. Najlepszym rozwiązaniem są więc naszyjniki, kolczyki, pierścionki, sygnety. W przeciwnym przypadku kamień będzie oddziaływał słabo lub praktycznie wcale. Kamienie możemy przechowywać również w niewielkich woreczkach skórzanych, przechowywanych na szyi. Dzięki temu nie ma możliwości również, aby kamień ”złapał” obcą, negatywną energię.

Temat ochrony przed obcą energią jest niezwykle ważny – istotne jest odpowiednie przechowywanie kamienia, np. w szkatułce, wyściełanej jedwabiem. O kamieniach dowiesz się więcej od wróżek na portalu Parasfera – wróżki online.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com