a
HomeCiekaweFotobudka – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Fotobudka – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Fotobudka – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Przechodząc przez bożonarodzeniowy jarmark, centrum handlowe czy nawet podczas klubowych imprez możemy natknąć się na liczne fotobudki. Czy to wyłącznie aparat fotograficzny zamknięty w dużym opakowaniu? Czy mają one coś wspólnego ze starymi polaroidami? Czy wreszcie wszystkie fotobudki działają na takiej samej zasadzie i mają takie same możliwości?

Już na samym początku warto wyraźnie zaznaczyć, że pomimo ogólnych założeń dotyczących automatycznego wykonania sekwencji (najczęściej 4 kolejnych) zdjęć i jednoczesnym ich wydrukowaniu na papierze fotograficznym, fotobudki dostępne na rynku znacznie się od siebie różnią. Wynika to nie tylko z potrzeby producentów fotobudek do tworzenia własnej pozycji na rynku i rozpoznawalności konkretnych marek, ale przede wszystkim z wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów. Z tego też powodu możemy spotkać fotobudki wyposażone wyłącznie w przycisk wyzwalający całą sekwencję czy wyposażone w ekran dotykowy pozwalający na modyfikację parametrów zdjęcia już po jego wykonaniu, a przed wydrukowaniem. Wielu producentów fotobudek zadbało również o to, aby udostępniona była możliwość zgrania zdjęć w formie cyfrowej na własnego pendrive lub wysłania ich bezpośrednio na adres poczty e-mail.

Fotobudka producent?


Poprzez olbrzymią różnorodność fotobudek na rynku nie można wskazać obecnie jednego wiodącego producenta w tej dziedzinie. W zależności od naszych potrzeb powinniśmy się kierować konkretnymi możliwościami danych urządzeń i ich podzespołami (przede wszystkim jakość optyki fotograficznej oraz drukarki), a nie marką danego producenta. Należy pamiętać o tym, że każda fotobudka ma swoje określone przeznaczenie – fotobudki do użytku zewnętrznego muszą być od samego początku zabezpieczone przed opadami i dużymi różnicami temperatur!

Fotobudka producent zaawansowanych urządzeń!


Podsumowując, pomimo tego, że z pozoru fotobudki są prostymi urządzeniami będącymi niejako rozbudowaną i stacjonarną wersją polaroida, to są to znacznie bardziej zaawansowane urządzenia. Co prawda wciąż dużą popularnością cieszą się urządzenia o najmniejszej liczbie funkcji ze względu na ich najniższą cenę i koszty produkcji, jednak możemy się spodziewać, że w ciągu najbliższych lat zostaną one niemal całkowicie wyparte przez urządzenia wyposażone wyłącznie w ekrany dotykowe i dodatkowe możliwości. Fotobudki są dzisiaj ciekawymi atrakcjami przede wszystkim na imprezach i pozostaje mieć nadzieję, że będą one dostępne w znacznie większej liczbie miejsc!

Wejdź na stronę producenta fotobudek: fotobudka producent SMOVE

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com