a
HomeCiekaweO czym należy pamiętać, wybierając samochód do ślubu?

O czym należy pamiętać, wybierając samochód do ślubu?

O czym należy pamiętać, wybierając samochód do ślubu?

O czym należy pamiętać, wybierając samochód do ślubu?

Wybór odpowiedniego samochodu do ślubu to bardzo ważna sprawa. Towarzyszy od Młodej Parze podczas wspólnej drogi do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego, a następnie w drodze na salę weselną. Często też po zakończonej imprezie odwozi Młodych do hotelu lub domu. Samochód pojawia się również na zdjęciach z dnia ślubu.

O czym pamiętać, kiedy wybieramy samochód do ślubu?

Po długich debatach i oglądaniu wielu aut w końcu zdecydowaliście się na odpowiedni pojazd. Spełnia wszystkie Wasze oczekiwania, pasuje do tematyki wesela i obszerna suknia Panny Młodej na pewno się w nim zmieści. To jednak nie koniec! Należy bowiem zwrócić uwagę na wiele dodatkowych kwestii.

Dekoracja samochodu

Odpowiednia dekoracja auta jest bardzo ważna. Powinna ona pasować nie tylko do pojazdu, ale też do bukietu Panny Młodej. Warto dowiedzieć się, jak wygląda kwestia dekoracji konkretnego samochodu. Niektóre firmy wynajmujące pojazdy do ślubu oferują bowiem usługę dekorowania we własnym zakresie, podczas gdy inne wymagają dostarczenia ozdób przez narzeczonych. Jeśli kwestia ozdób leży w Twoim zakresie, to ich wykonanie możesz zlecić kwiaciarni, która będzie robiła dla Ciebie bukiet ślubny.

Wygląd kierowcy

Nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, że kierowca samochodu ślubnego musi prezentować się odpowiednio. Powinien być ubrany czysto, schludnie, najlepiej w garnitur lub frak.

Dresy, sportowe bluzy i dżinsy nie wyglądają efektownie i na pewno nie są odpowiednim ubiorem dla kierowcy! Oczywiście są pewne odstępstwa od tej zasady, na przykład stroje z epoki pasujące do samochodu w stylu retro.

Umowa wynajmu auta

Wynajęcie samochodu na ostatnią chwilę w pełni sezonu to zadanie wręcz niemożliwe. Jeśli chcecie mieć pewność, że Wasz wymarzony samochód powiezie Was do ślubu, musicie spisać umowę odpowiednio wcześnie.

Warto pamiętać o tym, że w dokumencie muszą być jasno określone warunki, data, czas wynajmu, koszty. Przed podpisaniem sprawdź, czy znajduje się w niej zapis dotyczący auta zastępczego. Chociaż nikt sobie tego nie życzy, to samochód do ślubu  może się przecież zepsuć.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com