a
HomeCiekaweFunkcjonalny wieszak na rower

Funkcjonalny wieszak na rower

Funkcjonalny wieszak na rower

W dzisiejszych czasach liczy się zdrowy tryb życia i uprawianie różnorakich sportów. Coraz bardziej popularna staje się jazda na rowerze. Wielu ludzi przesiada się z samochodów i publicznych środków transportu na jednoślady. Jednakże posiadanie roweru może się wiązać z problemem dotyczącym przechowywania go. W szczególności, jeśli mieszka się w bloku i nie ma za dużo miejsca.

WIESZAK NA ROWER

Nie poleca się trzymać roweru na balkonie. Nawet w małym mieszkaniu przy odrobinie sprytu może się znaleźć na niego miejsce. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w pomysłowy wieszak na rower. Ułatwią one utrzymanie roweru w domu.

Trzymanie roweru na balkonie nie jest dobrym pomysłem ze względu na różnorakie warunki atmosferyczne. Może bowiem po pewnym czasie nie nadawać się do jazdy. Zdarza się, że trzyma się rower na klatce schodowej, albo w piwnicy. Są to dobre rozwiązania, jednakże nawet tam można pomyśleć o wieszakach, ewentualnie o specjalnych stojakach na rower. Co zrobić jednak, kiedy nie ma się możliwości zostawienia roweru na zewnątrz mieszkania? Idealnym wyjściem okażą się wieszaki a jednoślady.

WIESZAK POLECANY DO MAŁYCH MIESZKAŃ


Rower, który musi znajdować się w małym mieszkaniu może stać się problemem. Zajmuje sporo miejsca oraz przeszkadza w ciągach komunikacyjnych. Można wówczas zamontować specjalne wieszaki na rower, które ułatwią jego przechowywanie oraz pomogą powiększyć przestrzeń małego wnętrza.

Wieszak rowerowy może być wykonany między innymi z twardych profili stalowych. Dostosowany jest do wieszania na ścianie, ale istnieją również wieszaki, które można spokojnie zamontować na suficie. Przy wyborze należy zwrócić uwagę także na to, czy wieszak posiada plastikowe osłony haków, ponieważ zabezpieczają ramę roweru przed obiciem i obtarciem. Ważna jest także jego nośność, którą powinno się dobrać do ciężaru roweru.

ZRÓB TO SAM

Na rynku istnieje naprawdę dużo różnych ofert wieszaków na rowery, jednakże można je także wykonać samodzielnie. W obu przypadkach liczy się zarówno solidność materiałów, jak i sposób ich łączenia oraz montażu. Wytrzymałość jest niezwykle ważna, jeśli wybiera się wieszak sufitowy.

Podstawę całej konstrukcji powinien stanowić metal. Kiedy wykonuje się wieszak można wykorzystać metalowe pręty lub gruby drut metalowy. Do mocowania mogą przydać się kołki rozporowe oraz solidna blacha. Na zamontowanych fragmentach blachy umieszcza się druty albo pręty, a na nich – rower.

Artykuł przygotowany w oparci o materiały dostarczone przez firme Calus-P

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com