a
HomeZdrowie i urodaJak przygotować się do zabiegu powiększania piersi?

Jak przygotować się do zabiegu powiększania piersi?

Jak przygotować się do zabiegu powiększania piersi?

Powiększanie piersi w ostatnim czasie stało się bardzo popularne. Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie tego typu zabiegu. Warto pamiętać, iż taki zabieg może nam przynieść wiele korzyści. Jednak powinniśmy mieć świadomość, iż należy się do niego odpowiednio przygotować. Zatem jak to zrobić?

Coraz bardziej popularne powiększanie piersi

Z pewnością każda kobieta marzy o dużym oraz jędrnym biuście. Niestety nie każdą z Pań natura obdarzyła hojnie, dlatego wiele z nich pragnie zdecydować się na operację powiększania piersi.

Należy mieć świadomość, iż jest to doskonały sposób na zwiększenie ich rozmiaru. Dzięki niemu wszczepione implanty w nasze piersi sprawią, iż nasz biust może być większy nawet o kilka rozmiarów. To właśnie często z powodu kompleksów wiele kobiet decyduje się na tego typu zabieg. Jednak powinniśmy pamiętać również o tym, iż jest on także popularny u kobiet po mastektomii. Często w wyniku choroby nowotworowej wiele kobiet traci pierś lub też piersi. Ich wycięcie często powoduje u kobiet depresje, dlatego każda pacjentka którą na to stać po takiej chorobie decyduje się na powiększenie piersi. Warto pamiętać, iż jest to zabieg chirurgiczny, do którego powinniśmy się odpowiednio przygotować. Zatem jak to zrobić?

Jak dokładnie przygotować się do zabiegu powiększania piersi?

Przede wszystkim jeżeli jesteśmy u wybranego specjalisty i ustalamy datę takiej operacji powinnyśmy wziąć pod uwagę, aby w tym czasie nie wystąpiła u nas miesiączka. Należy mieć świadomość, iż pacjentka chcąca poddać się takiemu zabiegowi nie może przechodzić miesiączki, ponieważ w krzepliwość krwi w tym czasie jest bardzo zaburzona.

Przed przystąpieniem do zabiegu powiększania piersi należy wykonać również szereg badań. Niezbędne będzie pobranie krwi, jak również wykonanie zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej. Często wykonywane jest także EKG w przypadku pacjentek nieco starszych lub kobiet, które mają problemy z sercem. Wykonanie tych badań jest niezbędne, ponieważ tylko na tej podstawie możemy zostać dopuszczone w wybranym terminie do zabiegu chirurgicznego.

W ostatnim czasie bardzo wiele kobiet decyduje się na zabieg powiększania piersi. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy przykładowo pragniemy zwiększyć ich rozmiar, ponieważ uważamy, iż są zbyt małe. Także jest to doskonały sposób na odbudowę swoich piersi przykładowo po chorobie nowotworowej. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, iż jest to zabieg chirurgiczny do którego powinniśmy się odpowiednio przygotować.

Więcej informacji o powiekszaniu piersi znajdziesz na stronie Art&Med – powiększanie piersi

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com