a
HomeDom i wnętrzeWybór oświetlenia

Wybór oświetlenia

Wybór oświetlenia

Właściwie niemożliwe jest wyobrażenie sobie współczesnego domu lub mieszkania bez żadnych źródeł sztucznego światła. Codziennie pomagamy sobie lampami, diodami, instalacjami świetlnymi. Na co warto zwrócić uwagę, kiedy wybieramy oświetlenie do naszego domu?

Estetyka – co nam się podoba?

Lampy nie są jedynie źródłami sztucznego światła. Niejednokrotnie to również ozdoby mieszkania. Dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy wybrali takie lampy, jakie naprawdę nam się podobają i odpowiadają naszemu gustowi estetycznemu. Zanim więc wyciągniemy z portfela gotówkę, poszukajmy inspiracji. Gdzie to zrobić? Najlepiej na portalu, którego jednym z głównych tematów jest oświetlenie – Barokko jest przykładem takiej strony. Wystarczy więc wpisać w wyszukiwarkę internetową „oświetlenie – Barokko”, aby odnaleźć sporą dawkę inspirujących zdjęć.
Lampy mogą wyglądać zarówno bardzo klasycznie, niektóre modele są wręcz kultowe, jak i niezwykle oryginalnie, nietypowo. Niektóre z nich nawet nie bardzo przypominają lampy.

Moc żarówki do danej lampy

To, na co koniecznie musimy zwrócić uwagę, najlepiej już w sklepie jest bardzo ważne ze względu na nasze bezpieczeństwo. Chodzi o sprawdzenie, jakie żarówki, a konkretniej: żarówki z jaką mocą, są dedykowane danej lampie. Może się okazać, że znaleźliśmy wspaniały model i chcemy, aby była to nasza lampa do czytania, ale, niestety, z powodów technicznych można do niej włożyć tylko żarówkę o niewielkiej mocy. Z czytelniczych planów zatem nici, chyba, że pragniemy szybko popsuć sobie wzrok. Warto zapoznać się z takimi parametrami zatem już w sklepie.

Lampa wisząca, stojąca

Oczywiście, ważną sprawą w wyborze lampy jest również dobranie do swoich potrzeb modelu. Lepiej sprawdzi się u nas lampa stojąca czy wisząca? Kinkiet czy żyrandol? Najlepiej zrobimy, jeśli po prostu pooglądamy różne modele i odpowiemy sobie na kilka pytań. Pierwsze będzie związane oczywiście z estetyką: co nam się najbardziej podoba? Ważne są jednak również argumenty praktyczne: która lampa będzie w naszym domu po prostu praktyczna?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego oświetlenia w naszym domu, czeka nas zatem wiele dylematów. Im lepiej wiemy czego chcemy tym łatwiej będzie nam znaleźć wymarzone źródło światła. Poszukajmy zatem inspiracji, przemyślmy praktyczne aspekty i dopiero wtedy wyruszmy na zakupy. Oczywiście, jak przy każdym nabytku, dobrze jest również porównywać ceny w różnych sklepach i polować na promocje, przeceny, okazje, aby kupić wymarzoną lampę w atrakcyjniej cenie.

Stylowe lampy do domu znajdziesz w kategorii Oświetlenie – Barokko

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com