a
HomeZdrowie i urodaJak używać zalotki

Jak używać zalotki

Jak używać zalotki

Zalotka, choć pozornie wygląda jak mało przyjemne narzędzie, to jednak jest nieodzownym elementem kosmetyczki każdej pani, której rzęsy nie są naturalnie podkręcone. Jak używać zalotki, aby faktycznie uzyskać piękny efekt podkręconych rzęs? Czy zalotka niszczy rzęsy?

Dla kogo zalotka?

Podkręcone i pełne rzęsy to marzenie chyba wszystkich kobiet. Niestety, wiele z nas posiada proste rzęsy, które nie chcą się podkręcać pod wpływem nawet najlepszego tuszu do rzęs. Co wówczas możemy zrobić? Użyć zalotki! Prawidłowa technika połączona z szybkim i sprawnym tuszowaniem rzęs zapewni im pożądaną objętość i podkreśli zalotnie oczy. Stosowana nawet wiele lat nie niszczy rzęs!

Jak przygotować się do użycia zalotki?

Podstawową zasadą używania zalotki są czyste rzęsy. To absolutnie konieczne, aby jakiekolwiek zabiegi miały sens. Jeśli użyjesz jej na wytuszowanych rzęsach, najpewniej te się posklejają ze sobą, jak i do samej zalotki. Przez to możesz je z łatwością wyrwać, co nie tylko sprawi Ci ból, ale i będzie wyglądać nieestetycznie. Druga zasada – już po użyciu zalotki – to dobór odpowiedniego tuszu, dzięki któremu efekt podkręconych i długich rzęs będzie trwały. Najlepiej zastosować tusz wodoodporny, który dłużej trzyma się na rzęsach. Przy okazji pamiętaj, aby dokładnie wytuszować podkręcone zalotką rzęsy, tj. od ich nasady. Dzięki temu nie “oklapną” i będą doskonale podkręcone.

Jak używać zalotki?

Chociaż akcesorium to może nieco onieśmielać, to traktowanie nią rzęs jest w gruncie rzeczy proste. Nie potrzebujesz na to wiele czasu – szybko dojdziesz do wprawy, jeśli będziesz się trzymać kilku prostych reguł. Przed użyciem zalotki, podgrzej ją delikatnie gorącym powietrzem – najlepsza będzie do tego suszarka. Oczywiście uważaj, aby nie przesadzić i się nie sparzyć! Podgrzana zalotka jeszcze lepiej podkręca rzęsy. Zanim użyjesz swojej zalotki (np. Tweezerman) upewnij się, iż poduszka z silikonu lub z gumy jest na swoim miejscu – w przeciwnym wypadku nawet się nie zorientujesz, kiedy obetniesz sobie rzęsy, zamiast je podkręcić! Samo używanie zalotki jest banalnie proste. Zamknij oko i przystaw zalotkę tak, aby móc chwycić rzęsy jak najbliżej ich nasady. Złap je i przytrzymaj przez kilka sekund, np. policz do pięciu. Następnie puść je i złap ponownie, tym razem odrobinę dalej i znów potrzymaj tak kilka sekund. Dla pełnego efektu warto użyć w ten sposób zalotki kilka (np. trzy) razy. Po tym natychmiast użyj tuszu wodoodpornego, w przeciwnym wypadku rzęsy wrócą do swojej poprzedniej pozycji i z ich podkręcania nici. Dzięki temu będziesz się cieszyć rzęsami, które doskonale podkreślą Twoje oczy oraz cały makijaż.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.profimed.com/makijaz-oczy-i-brwi-c4500

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com