a
HomeZdrowie i urodaJak w bezpieczny sposób pozbyć się zmarszczek?

Jak w bezpieczny sposób pozbyć się zmarszczek?

Jak w bezpieczny sposób pozbyć się zmarszczek?

Pojawianie się zmarszczek to proces naturalny, wynikający z naszej fizjonomii oraz wieku. Wraz z upływem lat nasza skóra staje się przesuszona – jest to przede wszystkim wynikiem zanikania kwasu hialuronowego, ale również efekt stosowania źle dobranych kosmetyków, nieodpowiedniej diety czy też złego nawadniania organizmu. Czy możliwe jest zahamowanie tego procesu?

 

Wyrównana walka ze zmarszczkami

Do niedawna sądzono, że do skutecznej walki ze zmarszczkami wystarczają odpowiednio dobrane kremy, silne reklamowane w telewizji czy w radiu. Specjaliści szybko jednak obalili tę teorię – kremy działają powierzchniowo, co nie przyczynia się do spłycania zmarszczek. Dzisiaj wiemy doskonale, że aby walczyć z oznakami starzejącej się skóry konieczne jest działanie znacznie głębiej. Tu pomaga nam medycyna estetyczna.

Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to najlepsza metoda na zmarszczki. Wyrównanie poziomu tego składnika w naszym organizmie pozwala na spłycenie zmarszczek oraz znacznie uelastycznienie skóry. Substancja ta stosowana jest w przypadku zmarszczek palacza, zmarszczek w okolicach oczu, lwiej zmarszczki na czole. To jednak nie wszystko – kwas hialuronowy ma znacznie szersze zastosowanie. Dzisiaj wykorzystywany jest również przy konturowaniu owalu twarzy i wyostrzaniu jej rysów. Dzięki tej substancji możliwe jest także wypełnianie i konturowanie ust. Co ważne: efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są od razu po zabiegu. Czytaj więcej na stronie karolinakusnierz.pl .

 

Toksyna botulinowa – poznaj botoks!

Alternatywą dla kwasu hialuronowego jest botoks – działa on jednak inaczej. Jego zadaniem jest upośledzanie funkcji przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśni w skórze. Dzięki temu staje się ona zrelaksowana a zmarszczki: niewidoczne! Efekty zastosowania botoksu widoczne są po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com