a
HomeZdrowie i urodaJak wzmocnić organizm

Jak wzmocnić organizm

Jak wzmocnić organizm

Jak wzmocnić organizm

Wiele osób zdaje sobie pytanie: „jak wzmocnić organizm po długiej i ciężkiej zimie”. Ci, którzy jeszcze nie myśleli o tej kwestii, powinni jak najszybciej pomyśleć o tym, jak zwiększyć odporność zimą oraz co zrobić, by na wiosnę mieć zastrzyk energii. Duże różnice temperatur, zmienna pogoda i wahania ciśnienia mogą sprawić, iż będziemy czuć się zmęczeni, senni oraz ociężali. Wiosenne przesilenie dopada większość z nas, jednakże mało, kto wie, jak sobie z nim radzić. Nie każdy musi być apatyczny, nerwowy i zniechęcony. Pamiętajmy, że wiele dolegliwości psychicznych może odbić się na naszym zdrowiu fizycznym. Co zatem należy zrobić, by uniknąć zmian towarzyszących zakończeniu zimy, a nadejściu wiosny?

Chyba każdy z nas przyzna, że zimowa dieta jest mniej zdrowa i wyważona, aniżeli ta letnia bądź wiosenna. Zimą nie oszczędzamy naszego organizmu – jemy dużo mięsa bogatego w tłuszcz oraz mało owoców i warzyw. Do tego dochodzą również ciasta i inne kaloryczne słodkości. Innymi słowy, każdy z nas traktuje tą porę roku, jako okazję do uzupełnienia zapasów. Mało zbilansowana dieta powoduje u nas zmęczenie, a także bóle stawów i pleców. By szybko wzmocnić organizm, a tym samy odzyskać siły należy spożywać witaminy. Oczywiście nie mówimy tu o sztucznych suplementach diety, a o owocach i warzywach bogatych w witaminę A i C (koloru żółtego). Nie bójmy się, zatem sięgnąć po kapustę, marchewkę, buraki, cebulę, szczypior czy rzodkiewkę. Ci, którzy wraz z początkiem „rzucają się” na nowalijki powinni wiedzieć, że jeżeli nie są one z własnego ogródka, nie mają zbyt dużo wartościowych składników.

Oprócz warzyw i owoców bardzo ważne są również zioła. Przed rozpoczęciem sezonu wiosennego warto zrobić sobie kilkudniową dietę oczyszczającą. W tym czasie warto popijać różnego rodzaju herbatki ziołowe, w tym również z pokrzywy. Tego typu detoks pozwoli nam „uwolnić” się od zimy, a rozpocząć kolejną porę roku z czystą kartą. Pamiętajmy, że dieta oczyszczająca nie powinna trwać dłużej niż tydzień, gdyż może przynieść odwrotny efekt do oczekiwanego.

Nie da się ukryć, że łatwiej wzmacniać organizm tym, którzy, na co dzień ćwiczą. Nie mówimy tu tylko i wyłącznie o zawodowcach, ale również amatorach, którzy raz czy dwa razy w tygodniu wychodzą pobiegać bądź na rower. Nawet krótkie, półgodzinne ćwiczenia w domu, potrafią zdziałać cuda. Mimo, że za oknem są minusowe temperatury, zima jest najlepsza porą roku na uprawnianie sportu. Ten, wraz z odpowiednią dietą sprawi, że zupełnie inaczej powitamy nadchodzącą wiosnę, aniżeli Ci, co całe dnie leżeli na kanapie.

Porady na temat wzmocnienia układu immunologicznego znajdziesz na langsteiner.eu

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com