a
HomeDom i wnętrzeNajważniejsze własności okleiny modyfikowanej

Najważniejsze własności okleiny modyfikowanej

Najważniejsze własności okleiny modyfikowanej

okleiny modyfikowane

Okleina modyfikowana jest produktem, który jest coraz częściej stosowany w nowoczesnym budownictwie. Zatem dlaczego jest to tak chętniej stosowany produkt i co decyduje o jego popularności?

Popularna okleina modyfikowana oraz jej zastosowanie

Przede wszystkim okleina modyfikowana jest popularna dlatego, iż jest to produkt stosunkowo tani, jednak bardzo wytrzymały. Bardzo wiele osób słysząc hasło „okleina” ma na myśli okleinę samoprzylepną, która niewątpliwie była bardzo popularnym produktem w latach 90. ubiegłego stulecia. Były to produkty, które każdy z nas mógł sam przykleić na dowolną powierzchnię, bez użycia dodatkowego kleju. Jednak należy pamiętać, iż choć okleina samoprzylepna była bardzo prosta w użyciu, niestety nie była wytrzymała.

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku okleiny modyfikowanej. Jest to produkt, który jest tworzony z naturalnego drewna. Aby wyprodukować okleinę modyfikowaną należy ściąć drzewa szybkorosnące, które znajdują się na terenie Afryki. To właśnie ten gatunek nadaje się najlepiej na tego typu produkty. Kolejno ścięte drzewo jest obwodowo skrawane, dzięki temu możemy uzyskać duże arkusze. Następny etap to prasowanie i na końcu farbowanie odpowiednim odcieniem. Tak wiele osób decyduje się na zakup okleiny modyfikowanej również z tego powodu, iż można ją w dowolny sposób ufarbować. Forniry modyfikowane są specjalne oklejone, dzięki temu możemy wybrać dowolny barwnik, który idealnie będzie pasował do naszego mieszkania. Zatem jakie jeszcze własności posiadają okleiny modyfikowane?

Własności okleiny modyfikowanej

Jak już wcześniej wspomniano, okleina modyfikowana jest bardzo wytrzymałym produktem. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki temu, iż jest ona stworzona z naturalnego drewna, które jest odpowiednio sklejone oraz zaimpregnowane. Jednak również należy mieć świadomość, iż tego typu produkt charakteryzuje się także powtarzalnym ułożeniem słojów. Oznacza to, iż na przykładowo na naszych meblach nie będą znajdowały się nieregularne wzory, które psują cały efekt. Również nie musimy się obawiać wad, jakie posiada naturalne drewno, ponieważ dzięki specjalnej impregnacji tego typu okleiny są ich pozbawione. Także wspomniane produkty są w pełni odporne na promieniowanie słoneczne, dzięki temu nie zmienią swojej barwy nawet za kilka lat.

Okleina modyfikowana posiada bardzo wiele zalet. Jest to produkt przede wszystkim tani, również jest on powszechnie dostępny, a przede wszystkim wytrzymały. Zatem jeżeli pragniemy zmienić wygląd naszego mieszkania, powinniśmy zainwestować w okleinę modyfikowaną.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com