a
HomeCiekaweJak zorganizować wesele pod Warszawą? Krótki poradnik

Jak zorganizować wesele pod Warszawą? Krótki poradnik

Jak zorganizować wesele pod Warszawą? Krótki poradnik

Organizacja wesela nigdy nie była bardzo prostym zadaniem. Trzeba wybrać miejsce, salę, zorganizować dojazd dla gości, wybrać potrawy i załatwić masę innych spraw. Jak to wszystko wygląda podczas organizacji wesela pod Warszawą?

Wesele pod Warszawą – czemu tam?

Przede wszystkim warto na początku odpowiedzieć na pytanie- jaki jest sens organizowania wesela pod Warszawą? Otóż bardzo duży! Takie miejsce ma naprawdę wiele zalet. Wśród nich można wymienić na pewno piękne dworki i pałacyki, świetnych kucharzy, świeżą żywność oraz możliwość odetchnięcia od codziennych obowiązków oraz pracy, a także lokalne kapele, wodzirejów i świetną atmosferę. Jak zatem zorganizować takie wesele pod Warszawą?

Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie miejsce. Generalnie na wesele pod Warszawą zazwyczaj szykowane są albo dworki i chaty stylizowane na styl staropolski albo też pałacyki w stylu barokowym czy klasycznym. Na początek musimy zdecydować, czego w zasadzie szukamy.

Wybór miejsca pod Warszawą

Zdecydowaliśmy mniej więcej, jakiego rodzaju lokalu poszukujemy. Co zatem powinno być naszym następnym krokiem? Oczywiście musimy wytypować kilka miejsc i sprawdzić je – pogadać z właścicielem, na własne oczy zobaczyć dane sale itd. Warto jeszcze wcześniej sprawdzić opinie o danym lokalu w Internecie. Na co zaś trzeba zwrócić uwagę podczas oględzin?

Koniecznie spróbujmy podawanych nam potraw – czy są świeże, smaczne. Oczywiście musimy także obejrzeć salę dokładnie – nie zadowalajmy się obejrzeniem fotografii czy tylko części sali. Warto także poprosić właściciela, aby wyjaśnił, w jaki sposób można dodatkowo udekorować salę. Sprawdźmy, czy na pewno wszyscy będą mieli, gdzie się zmieścić, jak wyglądają toalety, czy jest szatnia, miejsce do palenia itd.

Wesele pod Warszawą – wybór atrakcji

Na koniec pozostaje nam już tylko wybór atrakcji. Na weselu pod Warszawą raczej nie będzie klasycznych dla wielkiego miasta atrakcji związanych z limuzynami, pokazami barmańskimi czy innymi itd. – choć jest to oczywiście możliwe. Jednak tu także spotkamy się ze znakomitymi atrakcjami.

Warto bowiem zaangażować lokalną kapelę – może nie będzie to najnowocześniejsza muzyka, ale za to na takim weselu pod Warszawą wszyscy będą się świetnie bawić. Oczywiście znakomitym pomysłem jest także zatrudnienie lokalnego wodzireja, poproszenie kucharzy np. o upieczenie całego prosiaka, wycieczki bryczka itd.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem lamberton pod Warszawą

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com