a
HomeCiekaweTesty narkotykowe na ślinę

Testy narkotykowe na ślinę

Testy narkotykowe na ślinę

W obecnych czasach narkotyki stają się coraz popularniejsze. Wiele osób stosuje je na imprezach jako substytut alkoholu lub razem z nim. Zażywanie narkotyków może mieć poważne skutki zdrowotne, a ich posiadanie lub handel, jest ścigane przez prawo. Osoby, którym zdarzyło się zażyć narkotyki, chcą mieć pewność, że substancja psychoaktywna została już wydalona z organizmu. W tym celu można zastosować testy narkotykowe.

Testy narkotykowe na ślinę

Jest to jeden z szybszych testów wykrywających obecność narkotyków w ślinie. Tego typu testy na narkotyki są stosowane często przez policję. Test na ślinę jest testem immunologicznym, który może wykryć obecność takich narkotyków jak amfetamina, kokaina, marihuana oraz opiaty.

Zasada działania testu na ślinę

Test narkotykowy na ślinę jest testem immunologicznym. Znaczy to, że substancję narkotyczne, które występują w ślinie, walczą z koniungatem narkotyku, który znajduje się w teście o pewne przeciwciała. Próbka śliny jest wchłaniana przez test narkotykowy poprzez ruch kapilarny. Nie dojdzie do nasycenia przeciwciał przez narkotyk, jeżeli jego stężenie jest niewystarczająco wysokie. Jeżeli okaże się, że wynik testu negatywny, na miejscu testowym pokaże się czerwona linia. Jeżeli stężenie narkotyku w organizmie jest wyższe nie pojawi się linia kolorowa w miejscu testowym. W takim wypadku powstanie kolorowa linia w miejscu kontrolnym.

Skuteczność testów narkotykowych

Test na narkotyki w ślinie jest testem wysoce skutecznym. Należy jednak pamiętać, że test ten nie jest w stanie dokładnie określić stężenia narkotyku w organizmie człowieka. Jest to jedynie test atrybutywny, którego rezultat może być pozytywny lub negatywny. Chcąc znać dokładne stężenie narkotyku w organizmie najlepiej robić to z próbki krwi. Jest to jednak badanie bardzo profesjonalne, które trzeba przeprowadzić w laboratorium. Tak specjalistyczne testy na narkotyki są najczęściej przeprowadzane przez policję.

Osoby, które chcą się przebadać na obecność narkotyków w organizmie mogą tego dokonać za pomocą testów na ślinę. Jest to test, który wykrywa obecność pewnych najbardziej pospolitych narkotyków. Za pomocą takiego testu narkotykowego można dowiedzieć się czy dana substancja utrzymuje się w organizmie w stężeniu przekraczającym pewną określoną normę. Test na narkotyki na ślinę jest jednym z najbardziej powszechnych testów. Taki test można kupić chociażby w aptece. Poza testem na ślinę, można spotkać testy narkotykowe na mocz. Dostępne testy badają obecność określonych specyfików, jednak są również dostępne multi-testy stosowane do różnorodnych substancji.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com