a
HomeMotoryzacjaJakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Ubezpieczenie samochodu należy do obowiązków posiadaczy pojazdów mechanicznych. Obowiązkowe ubezpieczenie OC to jednak nie jedyna opcja, z której mogą skorzystać kierowcy. Jakie rozwiązania proponują towarzystwa ubezpieczeniowe? Kiedy opłaca się dodatkowo zabezpieczyć samochód?

 

Ubezpieczenie samochodu w formie OC

Ubezpieczenie samochodu OC to jedno z najczęściej nabywanych ubezpieczeń na polskim rynku – wynika to głównie z faktu, że jest ono obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych (samochodów, motocykli, quadów). Najczęściej wybieraną formą ubezpieczenia to roczna polisa – warto wiedzieć, że tego typu polisa jest sprawdzana z dokumentami podczas każdej kontroli drogowej. Brak ubezpieczenia OC będzie skutkować wysokim mandatem. Ubezpieczenie samochodu w formie OC pozwala na ochronę mienia innych użytkowników drogi – oznacza to, że kiedy posiadacz polisy będzie sprawcą kolizji czy wypadku, to właśnie jego polisa pokryje szkody wyrządzone na drodze. W przypadku braku polisy wszelkie roszczenia sprawca musi pokryć z własnej kieszeni. Tego typu ubezpieczenie samochodu nie ma stałej ceny – wysokość składki zależy od wielu czynników, w tym wieku i pojemności samochodu, ale też wieku kierowcy oraz posiadanych przez niego zniżek.

 

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu

Posiadacze nowych czy kilkuletnich samochodów często decydują się na wykupienie dodatkowej, nieobowiązkowej polisy AC. Ubezpieczenie samochodu w formie autocasco daje szeroki zakres ochrony, który może być idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że im szerszy zakres ochrony, tym wyższa składka roczna. Autocasco pozwala na zlikwidowanie szkody w przypadku uszkodzenia samochody podczas jazdy, ale też kiedy ulegnie on uszkodzeniu w czasie postoju, np. na parkingu.

 

 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com