a
HomeDom i wnętrzeKomfortowa kuchnia – o jakich elementach pamiętać?

Komfortowa kuchnia – o jakich elementach pamiętać?

Komfortowa kuchnia – o jakich elementach pamiętać?

Kuchnia jest miejscem, gdzie nie tylko przygotowujemy posiłki, ale także przestrzenią, w której domownicy chętnie przebywają, spotykają się, spędzają czas. Warto zadbać o to, aby nasza kuchnia spełniała nasze oczekiwania i była dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Jakie elementy powinny być dla nas najważniejsze? Z pewnością będą to odpowiednio dobrane meble, blat kuchenny oraz miejsce do siedzenia!

Szukaj mebli odpornych na uszkodzenia!

Meble kuchenne każdego dnia narażone są na liczne uszkodzenia, działanie pary wodnej, zabrudzenia. Podczas szukania mebli (najczęściej na wymiar) zwracajmy uwagę na to, z jakich materiałów będą one wykonane. Najczęściej meble kuchenne tworzone są z grubszych płyt meblowych – ich wnętrze tworzą sprasowane elementy drewniane (korek, wióry). Powierzchnia deski meblowej pokryta jest laminatem, i to on zasadniczo odpowiada za ochronę wnętrza deski. Laminaty dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, mogą także odznaczać się powierzchnią gładką lub chropowatą. Ważne jest to, że laminaty nie są porowate, przez co do wnętrza nie wnika brud czy wilgoć, a czyszczenie powierzchni nie sprawia problemu.

Blat roboczy i miejsce do jedzenia w jednym!

W przypadku niewielkich kuchni każdy metr jest na wagę złota. Warto pomyśleć o rozwiązaniach wielofunkcyjnych, np. połączeniu blatu roboczego i miejsca do spożywania posiłków. Świetnie sprawdzi się klasyczny blat z litego drewna. Jeśli zależy na nowoczesnym designie stwórzmy blat wysoki, do którego dołączymy hokery nowoczesne. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy poszukują nietuzinkowych rozwiązań. Kupując hokery zwracajmy uwagę na to, jak są zbudowane – ich konstrukcja powinna być na tyle stabilna, aby krzesła nie wykrzywiały się pod wpływem ciężaru.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com