a
HomeDom i wnętrzeStwórz wymarzoną kuchnię

Stwórz wymarzoną kuchnię

Stwórz wymarzoną kuchnię

Kuchnia stanowi zazwyczaj centrum życia w każdym mieszkaniu czy domu – to właśnie tutaj przygotowywane są posiłki, tu również spotykamy się zazwyczaj przy jednym stole, przy którym pijemy kawę, rozmawiamy. W końcu kuchnia bywa również przestrzenią idealną do pracy czy nauki – wieczorami panuje tu cisza i spokój. Zadbajmy o to, aby pomieszczenie to było dopasowane do naszych potrzeb. Podstawą jest oczywiście odpowiednia aranżacja!

Meble gotowe czy na wymiar?

Poszukiwania mebli do kuchni mogą okazać się żmudne i męczące – wszystko za sprawą olbrzymiej oferty polskich producentów. W sklepach znajdziemy w większości meble wykonane z płyt meblowych, ale również z litego drewna. Zdecydowanie to jednak ten pierwszy materiał jest wykorzystywany najczęściej. Deski meblowe tworzone są ze sprasowanych elementów drewnianych, korka i innych. Na powierzchni płyty drewnianej umieszczany jest laminat. Szeroki wybór laminatów sprawia, że dopasowanie kolorystyki czy faktury mebla do wnętrza nie będzie najmniejszym problemem. Laminaty posiadają nieporowatą strukturę, są odporne na wnikanie brudu, wilgoci, niewielkie zarysowania. Utrzymanie laminatu w czystości nie sprawia żadnych problemów – wystarczy przetrzeć go ściereczką nasączoną detergentem i wodą.

Aby w pełni wykorzystać potencjał kuchni najlepszym rozwiązaniem będą meble kuchenne na wymiar. Dzięki nim możliwe stanie się jeszcze lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Doskonałym przykładem tego, jak świetnym rozwiązaniem są meble tworzone na wymiar są niewielkie szuflady pomiędzy szafkami a ścianami, w których zmieścimy butelki z winem czy z przyprawami.

Kuchnia odporna na uszkodzenia!

Ważne jest to, jak zabezpieczymy ściany – w kuchni są one narażone na działanie wilgoci, brudu, pękanie, ścieranie. Najlepszym rozwiązaniem stosowanym powszechnie są kafle, których różnorodność kolorów i rozmiarów sprawia, że możemy dowolnie aranżować pomieszczenie.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com