a
HomeDom i wnętrzeKrzesła biurowe Tychy – najważniejsze parametry

Krzesła biurowe Tychy – najważniejsze parametry

Krzesła biurowe Tychy – najważniejsze parametry

Pracując przy biurku mniej więcej osiem godzin dziennie, należy dużą uwagę zwrócić ma to, na jakim siedzi się krześle. Ma to ogromne znaczenie dla zdrowia, a przede wszystkim stanu kręgosłupa.

Dlaczego wybór krzeseł biurowych jest tak ważny?

Źle dobrane krzesło może powodować problemy zdrowotne, takie jak zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego czy problemy z krążeniem (a nawet żylaki). Jeśli chodzi o krzesła biurowe Tychy proponują takie, które są wygodne, a jednocześnie ergonomiczne i regulowane. Ich
obowiązkowe elementy to: wysokie (to znaczy sięgające ponad łopatki oparcie), uwypuklenie na wysokości części lędźwiowej kręgosłupa i podłokietniki. Podstawą takich krzeseł jest zazwyczaj pięcioramienna podstawa (krzyżak) z kółkami, które są dopasowane do rodzaju powierzchni po której będą się przesuwać. Zawsze warto zadbać o komfort ludzi pracujących na tego rodzaju fotelach i wybierać modele, których siedziska i oparcia wypełnione pianką. Dużą ostrożność podczas wyboru powinny zachować osoby, które borykają się ze schorzeniami kręgosłupa czy kobiety w zaawansowanej ciąży. W takich wypadkach konieczny jest zakup tzw. krzesła medycznego (to znaczy posiadającego specjalne atesty).

Krzesła biurowe Tychy – i ich regulacja

Trzeba pamiętać o tym, że najlepiej jest kiedy każdy element krzesła umożliwia jego regulację, to znaczy dopasowanie do sylwetki. I tak:
– Regulowana wysokość oparcia – dzięki niej dopasować można profil krzesła do swojego wzrostu i budowy kręgosłupa.
– Regulowanie odchylenia oparcia – lekarze nie zalecają siedzenia cały czas w jednej pozycji, nawet kiedy krzesło jest wygodne. Dlatego dobrze jest co jakiś czas zmieniać stopień odchylenia krzesła (do przodu lub do tyłu), ale zawsze tak, by odcinek lędźwiowy kręgosłupa posiadał odpowiednie wsparcie. Najwygodniej jest gdy pokrętło umożliwiające regulację odchylenia znajduje się z boku krzesła. Warto też zauważyć, że krzesła obrotowe, których oparcie i siedzisko tworzą jedną całość, pozwalają tylko na minimalne odchylenie do tyłu. Z punktu widzenia osób pracujących nieustannie przy biurku nie jest to rozwiązanie ergonomiczne.
– Regulowana wysokość siedziska – jest to ważne dla osób bardzo niskich lub wyjątkowo wysokich. Dzięki temu regulacji będą miały one bowiem pewność, że ich nogo utworzą prawidłowy kąt prosty między stopami a podudziami.
– Regulowany zagłówek – niektóre krzesła obrotowe posiadają zagłówki, w których można ustawiać wybrany kąt odchylenia i wysokość.
Dobrze dobrane krzesło biurowe jest gwarancją zdrowej i wydajnej pracy za biurkiem.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z krolmeble.pl/.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com