a
HomeDom i wnętrzeArtystyczne piękno ogrodów

Artystyczne piękno ogrodów

Artystyczne piękno ogrodów

Ogród naprawdę może przypominać dzieło sztuki i to w dodatku w różnym stylu. Przecież dzieła artystyczne powstają w rozmaitych konwencjach. Podobnie ogrody mogą mieć bardzo różny charakter i znaczenie. Wszystko zależy od naszej kreatywności i inspiracji, które zachęcają nas do przekraczania kolejnych granic. Przyglądając się obrazom, rzeźbom czy architekturze tworzonej w ramach sztuki oficjalnej, zobaczymy odbicie tego artyzmu w naszych ogrodach. Oto przykłady.

Ogród abstrakcjonistyczny

Przestrzeń maksymalnie uproszczona, składająca się z idealnych kwadratów i prostokątów, oddzielonych od siebie idealnie równymi ścieżkami. Płaszczyzny wypełnione w doskonały sposób jednym kolorem. Gładkie i pozbawione wszelkiej ozdobności. Gdybyśmy spojrzeli na taki ogród z góry, to dostrzeglibyśmy podobieństwo do dzieł plastycznych z okresu abstrakcjonizmu w jego fazie geometrycznej. W takim miejscu aluminiowe meble ogrodowe Garden Space, nawiązujące do najlepszej tradycji konstruktywizmu, staną się brakującym elementem kompozycji. Meble m.in. w takim awangardowym stylu prezentuje się tutaj: gardenspace.pl.

Ogród secesyjny

W naszej szalonej współczesności pociągają nas estetyki przeszłości. Pełne nostalgii i wyszukanego piękna. Jak styl secesyjny, który powraca do naszych domów i ogrodów. Poprzez wielokolorowe witraże wewnętrzne i zewnętrzne. Poprzez te wszystkie wspaniałe detale. W secesyjnym ogrodzie widoczne są one w rozmaitych motywach roślinnych pojawiających się na ogrodzeniu.

W takich tajemniczych ogrodach nie może zabraknąć sekretnych zakątków, w których poetycko wyglądać będą meble ogrodowe Garden Space, zwłaszcza te wykonane z rattanu. Romantyczne fotele czy sofy wyglądają, jakby pochodziły z kart dziewiętnastowiecznej powieści, której akcja toczy się na ogrodzie tonącym w kwiatach i miłości.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com

https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ live url https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/