a
HomeCiekaweKto może wykonać przeszczep włosów?

Kto może wykonać przeszczep włosów?

Kto może wykonać przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to rodzaj operacji polegającej na przenoszeniu zdrowych włosów z jednej części ciała człowieka na obszar, w którym są one tracone. Może też prowadzić do uzyskania trwalszych i zdrowszych włosów w pożądanym miejscu. Zabieg ten jest bardzo popularny wśród mężczyzn cierpiących na łysienie androgenowe. Oferujące profesjonalny przeszczep włosów Katowice to miasto, w którym wielu pacjentów przyjmuje dr Turowski, doświadczony lekarz od włosów.

Na czym polega przeszczep włosów?

Koncepcja przeszczepu włosów jest dość prosta. Małe zdrowe włosy są usuwane z obszaru ciała mężczyzny, który jest genetycznie odporny na łysienie (często z tyłu głowy). Włosy te są następnie przeszczepiane na obszarze łysienia pod miejscowym znieczuleniem. Po wszczepieniu są gotowe do ponownego wzrostu w celu zastąpienia utraconych włosów i teoretycznie powinny być odporne na łysienie. Jedna sesja chirurgiczna będzie zazwyczaj obejmować szczepienie 500-3000 mieszków włosowych. Każde z tych włosów musi być indywidualnie przeszczepione, aby utrzymać naturalną linię włosów. Oznacza to, że każda sesja może trwać do ośmiu godzin i pomimo znieczulenia może być dość bolesna. W zależności od zastosowanej techniki, mogą pojawić się blizny w obszarze skóry głowy. Włosy powinny jednak rosnąć całkowicie normalnie po przeszczepieniu.

Czy przeszczepy włosów są skuteczne?

Oferujące profesjonalny przeszczep włosów Katowice zapewniają pełną skuteczność zabiegu w większości przypadków. Zależy to w dużej mierze od jakości samego przeszczepu, jak i charakteru wypadania włosów u pacjenta. Dlatego przed podjęciem decyzji o przeszczepie warto uzyskać porady od zaufanego lekarza, takiego jak dr Turowski. Można też skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym na początkowym etapie całego procesu. Chociaż niektórzy mężczyźni mogą ulec pokusie, aby zaoszczędzić pieniądze, tani lekarz od włosów może nie być najbezpieczniejszym wyborem. Źle zrobiony przeszczep może prowadzić do nienaturalnie lub nieestetycznie wyglądających włosów. W najgorszym przypadku może też prowadzić do poważnych blizn i niebezpiecznych infekcji. Przeszczepy włosów nie są zwykle odpowiednie dla mężczyzn z łagodnym wypadaniem włosów lub osób w zbyt młodym wieku. Dzieje się tak dlatego, że do przeszczepu zazwyczaj wykorzystywane są włosy z tylnego obszaru głowy, który jest genetycznie odporny na łysienie. Jeśli utrata włosów następuje we wczesnym stadium, nie jest do końca wiadome, które włosy są naprawdę odporne i mogą przetrwać w dłuższej perspektywie.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com