a
HomeMotoryzacjaNajazdy samochodowe – trafiona inwestycja?

Najazdy samochodowe – trafiona inwestycja?

Najazdy samochodowe - trafiona inwestycja?

Najazdy samochodowe – trafiona inwestycja?

Każdy kto posiada swój własny samochód, niejednokrotnie musiał zmierzyć się z licznymi problemami z nim związanymi. Awarie, wymiana oleju, przeglądy, opłata ubezpieczenia – całe to samochodowe apogeum wydaje się nie mieć końca. W celu cięcia kosztów czasem próbujemy zdziałać coś na własną rękę, co znacznie ułatwia posiadanie najazdu samochodowego.

Najazdy samochodowe – zastosowanie

W zasadzie rozróżniamy dwa podstawowe zastosowania najazdów samochodowych. Pierwsze z nich, nadrzędne, to oczywiście możliwość wykonania sprawniejszej kontroli pojazdu we własnym garażu. W tym samym celu montuje się je w warsztatach naprawy i diagnostyki samochodów.

Kolejnym istotnym zastosowaniem najazdów jest próba wyeksponowania pojazdu w salonach samochodowych, czy komisach, dzięki czemu samochody prezentują się bardziej okazale i mogą efektywniej skłaniać klienta do zakupu. Należy pamiętać również o zastosowaniu najazdów w transporcie aut lawetami, dzięki którym możliwe jest właściwe umocowanie pojazdu i jego bezpieczny przewóz.

Rodzaje najazdów samochodowych

Okazuje się, że oferta rynkowa w zakresie najazdów samochodowych jest bardzo zróżnicowana i rozbudowana. Oczywiście, to jaki najazd powinniśmy wybrać jest ściśle uzależnione od naszych warunków, między innymi od tego, czy najazd postawimy na zewnątrz, czy też umocujemy go wewnątrz garażu, oraz od naszych potrzeb. Jeśli najazd kupujemy tylko na użytek własny z pewnością wystarczy nam konstrukcja z tworzywa sztucznego – lekka i należycie wytrzymała, natomiast jeżeli prowadzimy warsztat samochodowy i najazd jest w wysokim stopniu eksploatowany koniecznie powinniśmy zainwestować w coś stabilniejszego. Rozróżniamy zatem najazdy ze względu na materiał konstrukcyjny na:
-najazdy z profili ułożonych wzdłuż,
-najazdy z profili poprzecznych,
-najazdy z rurek,
-najazdy z profili stalowych,
-najazdy z tworzyw sztucznych,
-najazdy aluminiowe

Oczywiście wszystkie montowane najazdy pokryte są warstwą antykorozyjną i malowane proszkowo. Bardzo ważną informacją co do ich montażu jest przygotowanie pod nie właściwego podłoża. Musi być ono wystarczająco twarde, najlepiej betonowe, pod żadnym pozorem piaszczyste, czy żwirowe.

Najazd samochodowy – sprawdzamy parametry

Przy zakupie odpowiedniego najazdu samochodowego konieczne jest zwrócenie uwagi na podstawowe parametry nowej zdobyczy. Mianowicie, nasz nowy najazd powinien charakteryzować się właściwą stabilnością, dlatego warto zwrócić uwagę, czy posiada spawy dookoła poszczególnych elementów, które z reguły są bezpieczniejsze. Oprócz stabilności warto zwrócić uwagę również na nośność najazdu, jego szerokość, długość równi pochyłej, czy niezmiernie istotne atesty i certyfikaty.

Przy dokonywaniu jakiegokolwiek zakupu, który mógłby w jakiś sposób wpłynąć negatywnie na ludzkie zdrowie, czy mienie, należy zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy o tak banalnych, a zarazem tak istotnych sprawach jak zaciągnięcie hamulca ręcznego samochodu znajdującego się na najeździe, czy podłożenie pod tylne koła klocków zabezpieczających. Ten zabieg nic nas nie kosztuje, a jednak jego niewykonanie może odnieść wręcz katastrofalny skutek.

Źródło: https://calus-p.pl/59-podjazdy/78-podjazd-podjazdy-najazd-samochodowy.html

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com