a
HomeDom i wnętrzeŁóżka dopasowane do indywidualnych potrzeb

Łóżka dopasowane do indywidualnych potrzeb

Łóżka dopasowane do indywidualnych potrzeb

łóżka

Poszukując idealnego łóżka dla siebie często musimy zmierzyć się z konkretnymi potrzebami czy wymogami. najczęściej jest to niewielka przestrzeń lub tez chęć ograniczenia ilości mebli w pomieszczeniu. O ile jednak ten problem da się rozwiązać, o tyle w przypadku osób chorych, z ograniczoną sprawnością ruchową czy starszych – problem jest znacznie poważniejszy.

Wśród wielu łóżek dostępnych w sklepach meblowych rzadko możemy znaleźć takie, które spełnią konkretne oczekiwania. Warto więc poszukać również w innych miejscach – również w sklepach medycznych czy też u samych stolarzy. Jakich parametrów szukamy mówiąc o specjalistycznych łóżkach?

Jakie wymagania powinny spełniać łóżka dla chorych?

Łóżka w pokojach osób starszych czy chorych powinny być odpowiednio dopasowane do potrzeb użytkownika. Przede wszystkim nie powinny być zbyt wysokie czy niskie – będzie to skutkowało problemami z usadowieniem się czy zejściem, jak również groziło upadkiem. Kolejnym ważnym aspektem są dodatkowe zabezpieczenia – łóżko powinno mieć boczne poręcze, które pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa chorego w nocy. Dzięki nim nie ma możliwości, że osoba chora z łóżka wypadnie.

Kolejnym istotnym udogodnieniem może być ruchomy stelaż, który pozwoli na przybranie pozycji odpowiedniej do zjedzenia posiłku czy czytania książki.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com