a
HomeZdrowie i urodaMasaż leczniczy dobry na wszystko

Masaż leczniczy dobry na wszystko

Masaż leczniczy dobry na wszystko

Ciało współczesnego człowieka każdego dnia jest poddawane różnym przeciążeniom, w tym także grawitacji. w przypadku, gdy dodatkowo jesteśmy aktywni sportowo, dochodzi do stopniowych napięć w różnych rejonach naszego układu mięśniowego. Taki stan rzeczy skutkuje często bólem. Intensywne dolegliwością bólowym trzeba jakoś zaradzić, a naprzeciw problemowi pojawia się tzw. masaż leczniczy, który jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie leczyć.

Zastosowanie masażu leczniczego

Różnego rodzaju masaże wywierają zbawienny wpływ na nasze ciało. Innymi słowy, masaż powoduje, że nasz układ nerwowy odpoczywa, a pacjent czuje się o wiele lepiej. Czy masaż leczniczy rzeczywiście leczy? Niezmiernie ważne jest, żeby masaż był wykonywany przez osobę wykwalifikowaną, która ma kompletną wiedzę z zakresu anatomii i fizjologi człowieka. Przed realizacją masażu bardzo ważny jest szczegółowy wywiad przeprowadzony z pacjentem. Wiedza masażysty jest bardzo ważna, ponieważ jeżeli masażysta jest samoukiem, może to skutkować pogłębianiem się kontuzji i w efekcie rzutuje to na pogorszenie stanu zdrowia.

Ważne jest, aby pamiętać, iż nasze ciało jest złożonym tworem natury, a różnego rodzaju źle podjęte działania terapeutyczne mogą bardzo odbijać się na zdrowiu i samopoczuciu pacjenta. Głównym skutkiem masażu jest przyspieszenie przepływu krwi, a w następstwie wytworzenie w mózgu endorfin, które sprawiają, że nasza psychika czuje się znacznie lepiej niż przed wykonanym zabiegiem. Ponadto zwiększony przepływ krwi równa się przyspieszona regeneracja nadszarpniętych warstw mięśniowych i tkanek sąsiednich.

Bolący kręgosłup

Często zdarza się, że masaż jest polecany osobą borykającym się z dolegliwościami bólowymi w obrębie kręgosłupa. W takim sytuacjach ważna jest pomoc i rada dobrego masażysty, który na wstępie rozezna się z problemem poprzez przeprowadzony kompletny wywiad z pacjentem i wykona kawał dobrej roboty. Zdarza się wiele przypadków z tzw. rwą kulszową, ale nie tylko.

Jest dużo przyczyn źródeł bólowych w obrębie pleców, a kwalifikują się do nich: przeciążenia, wady postawy, stres, siedząca praca, czy nadwaga. Często z bólami kręgosłupa borykają się osoby uprawiające sport. Dla sportowców masaż przyspiesza regenerację.

Skuteczny masaż leczniczy

Dużo osób decyduje się na wizytę do tzw. znachorów. Postępowanie w ten sposób niesie za sobą duże ryzyko, a czynności znachora mogą przynieść dużo więcej szkody niż przyniesionych korzyści. Dobrze jest zainwestować się wizytą u sprawdzonego masażysty, który będzie miał kompletną wiedzę w tej dziedzinie. Nie warto, jest powierzać swojego ciała w ręce osób, które nie mają większego pojęcia i są zwyczajnymi samoukami. Bywają sytuacje, że masaż jest przeprowadzany przez osobę bliską w domu- ten wariant ma się podobnie jak wizyta u znachora- amatora.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com