a
HomeZdrowie i urodaMezoterapia igłowa, czy warto?

Mezoterapia igłowa, czy warto?

Mezoterapia igłowa, czy warto?

Mezoterapia igłowa, czy warto?Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych, a jednocześnie najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Nie tylko pielęgnuje i odżywia skórę, ale również nadaje jej młodzieńczego wyglądu. Zabieg ten sprawia, że młodość zostaje przedłużona, a wszelkie oznaki starzenia się zdają się głęboko chować.

Gdzie można wykonać zabieg?

Mezoterapia igłowa może zostać wykonana jedynie w miejscu do tego odpowiednio przygotowanym. Z całą pewnością jest nim salon kosmetyczny Sosnowiec, który zapewnia sterylne warunki oraz odpowiednio przygotowaną kadrę. Nieprawidłowo przeprowadzona może skutkować stanami zapalnymi skóry, które powodować mogą trwałe zmiany w postaci przebarwień.

Cele zabiegu

Mezoterapia igłowa od lat cieszy się wielką popularnością wśród klientem gabinetów medycyny estetycznej. Przy jej pomocy w skórę wtłoczone zostają substancje o aktywnym charakterze, które dobiera się tak, aby korzystnie wpłynęły na dany typ cery. W zależności od tego, w jakim stanie znajduje się skóra oraz jakie są jej wymagania, mezoterapia:

 • zwiększa stopień nawilżenia;
 • uzupełnia niedobory witamin oraz minerałów;
 • poprawia mikrokrążenie;
 • zwiększa nie tylko napięcie, ale również elastyczność skóry;
 • zmniejsza widoczne oznaki starzenia się.

Zalety mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest najskuteczniejszą formą zabiegu tego rodzaju. Gwarantuje najgłębsze przenikanie zastosowanych substancji, a tym samym najlepsze efekty. Oprócz tego do jej zalet zalicza się również:

 • poprawę kondycji skóry widoczną już po pierwszym zabiegu;
 • działanie wszechstronne;
 • krótki czas gojenia się ran po nakłuciach;
 • niewielkie ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej.

Jest to metoda polecana także przy problemach z rozstępami i cellulitem – poddanie się serii przynajmniej pięciu zabiegów daje doskonałe efekty, które mają charakter trwały.

Jak się ją wykonuje?

Nie każdy salon kosmetyczny Katowice wykonuje mezoterapię igłową tą samą metodą. Substancje czynne można wprowadzić w głąb skóry przy pomocy:

 • klasycznej igły i strzykawki;
 • specjalnego pistoletu;

Stosowanie pierwszej metody zaleca się przede wszystkim w sytuacji, kiedy konieczne okazuje się być wtłoczenie większej ilości środka w określone miejsce. Dzieje się tak na przykład przy korekcji dość głębokich zmarszczek. Panie, które cechuje niski prób odporności na ból nie muszą się martwić – przed nastrzykiwaniem skóra smarowana jest specjalną maścią znieczulającą, która skutecznie łagodzi dolegliwości bólowe.

Stosowanie pistoletu zapewnia dokładnie taką samą ilość podanego preparatu w każdym miejscu. Jest to więc rozwiązanie dobre wtedy, kiedy efekt, który chce się osiągnąć nie musi być zbyt spektakularny.

Roller to urządzenie pozwalające wykonać zabieg wyjątkowo szybko. W ciągu pięciu minut lekarzowi udaje się uzyskać blisko pięćset tysięcy kanałów, przez które wprowadzane są substancje aktywne.

Kiedy warto wykonać zabieg?

Z zabiegu mezoterapii igłowej powinny skorzystać wszystkie panie, które chcą jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd. Jej wykonanie zaleca się również wtedy, kiedy na skórze pojawiły się już pierwsze oznaki starzenia się. Wstrzyknięcie koktajlu witamin i minerałów sprawia, że pobudzony zostaje metabolizm komórek, a synteza kolagenu i elastyny zwiększa się. Dzięki temu zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra wyraźnie zyskuje na jędrności i elastyczności. Mezoterapia igłowa doskonale radzi sobie również z rozstępami, cellulitem oraz bliznami potrądzikowymi.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com