a
HomeDom i wnętrzeNa co zwrócić uwagę, kupując sprzęt AGD do domu?

Na co zwrócić uwagę, kupując sprzęt AGD do domu?

Na co zwrócić uwagę, kupując sprzęt AGD do domu?

na-co-zwrocic-uwage-kupujac-sprzet-agdPrędzej czy później każdego z nas czeka wymiana sprzętu AGD. Niestety nie jest to wcale takie łatwe. Nie trudno jest się pogubić w gąszczu tych wszystkich parametrów, rodzajów i funkcji. Na co zwrócić uwagę, kupując sprzęt AGD? Oto kilka cennych wskazówek.

Najważniejsze parametry

W przypadku sprzętu AGD tak samo ważne, jak funkcje, są różne inne parametry, które wpływają na efektywność sprzętu, a przede wszystkim na jego wydajność i ekonomiczność. Jednym z podstawowych parametrów, na jakie należy zwrócić uwagę, kupując pralkę, lodówkę, zmywarkę czy kuchenkę, jest klasa energetyczna sprzętu. Informuje nas o tym, jak dużo energii zużywa dany sprzęt. Oznaczona jest literami alfabetu od A do G, gdzie A oznacza najmniejsze zużycie energii i tylko taki sprzęt należy kupować – nawet, jeśli będzie droższy od pozostałych. Obecnie wszystkie pralki marki LG oraz lodówki marki Mastercook posiadają klasę A i wyżej. W przypadku lodówek bardzo ważna jest również klasa klimatyczna sprzętu, która określa temperaturę oraz inne warunki, w jakich powinien pracować sprzęt, aby był najbardziej wydajny. W naszym przypadku wybrać należy klasę S lub SN. Natomiast przy wyborze pralek i zmywarek, warto zwrócić uwagę na ilość zużywanej wody oraz ewentualne funkcje i programy, które umożliwiają oszczędności na tym tle.

Najważniejsze funkcje

Kupując jakikolwiek sprzęt AGD, w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad jego wielkością i dokładnie zapoznać się z wymiarami, na jakie możemy sobie pozwolić. W przypadku lodówek wybór jest naprawdę duży, a ich wysokość zależy przede wszystkim od wielkości komory chłodniczej lub komory zamrażarki. Jednak największy problem stanowi zawsze pralka. Wielkość naszej łazienki nie zawsze pozwala nam na zakup dużej, tradycyjnej pralki. Ale to nie szkodzi. Obecnie na rynku dostępne są pralki typu slim oraz pralki pakowane od góry, które zmieszczą się praktycznie do każdej łazienki. Jeżeli chodzi o funkcje, to wybór jest ogromny. Lodówki wyposażone są w niezwykle inteligentne systemy, które umożliwiają utrzymanie dłuższej świeżości produktów. Pralki, poza tradycyjnymi programami, posiadają również wiele innych funkcji, które ułatwiają pranie oraz chronią nasze mieszkanie przed zalaniem.

Zakup sprzętu AGD powinien być dokładnie przemyślany i dopasowany przede wszystkim do naszych potrzeb.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com