a
HomeCiekaweNajpopularniejsze wakacyjne kierunki

Najpopularniejsze wakacyjne kierunki

Najpopularniejsze wakacyjne kierunki

Z roku na rok, coraz chętniej rezygnujemy z wakacji w europejskich kurortach albo niegdyś popularnym Egipcie czy Tunezji, na rzecz odległych destynacji. W dobrych biurach podróży oferty wczasów na egzotycznych wyspach są naprawdę bogate.  Dodatkowo, coraz przystępniejsze ceny i gwarancja urlopu w klimatycznym, luksusowym hotelu przy rajskiej plaży to niezwykle kusząca propozycja. Gdzie odpoczywamy najchętniej? Sprawdź!

Bajkowe Karaiby

W ostatnim czasie największą furorę wśród podróżników robi Dominikana. Wyspa położona na Morzu Karaibskim ma turystom wiele do zaoferowania. Gorący klimat, białe jak śnieg plaże, krystalicznie czyta, lazurowa woda, bogactwo fauny i flory sprawiają, że Dominikana określana jest rajem na ziemi. Ponadto, wakacje na Dominikanie to propozycja zarówno dla miłośników lenistwa, którzy przez odpoczynek rozumieją leżenie plackiem na plaży z drinkiem z palemką w dłoni, jak i osób aktywnych, szukających mocnych wrażeń. Liczne wycieczki fakultatywne zaspokoją zew przygody i pozwolą poznać wyspę od nieznanej, dzikiej strony.

Zanim wyjedziesz

Przed dokonaniem rezerwacji w biurze podróży najlepiej dokładnie sprawdzić, kiedy najlepiej polecieć na Dominikanę. Mimo, że przez większość dni w roku Dominikanę zalewa gorące słońce, to istnieje zagrożenie, że urlop pokryje się z porą deszczową lub monsunową. Najwięcej turystów odwiedza Dominikanę w dwóch porach: od połowy listopada do połowy marca, a potem w lipcu i sierpniu. Jeśli zależy ci na obcowaniu z dziką naturą, warto odwiedzić wyspę mniej więcej od połowy stycznia do końca marca, kiedy mamy niepowtarzalną okazję, żeby na własne oczy zobaczyć wieloryby.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com