a
HomeDom i wnętrzeNowoczesne meble designerskie z drewna

Nowoczesne meble designerskie z drewna

Nowoczesne meble designerskie z drewna

W czym tkwi sekret przedmiotów wykonanych z drewna? Chyba w odwołaniu się do potężnej natury i do przekazania jej cząstki wprost do codzienności. Przykładem takiego artystycznego pojawienia się przyrody w obszarze domowego bycia są nowoczesne meble designerskie. Te wykonane z drewna łączą design XXI wieku z odwołaniami do samej natury i do sposobów jej przetwarzania. Do bogatej sztuki ludowej, która przez twórców mebli nowoczesnych jest odczytywana wciąż na nowo. Przynosi to niespodziewane efekty w postaci designerskich szaf, stolików, skrzyń, ław, regałów. Tak właśnie powstają prawdziwie ciekawe i piękne rzeczy!

Nowoczesne meble designerskie inspirowane folklorem

Mimo współczesnego oczarowania nowatorskimi materiałami, które umożliwiają tworzenie niemalże kosmicznych mebli nadal pozostajemy wierni estetyce litego drewna. Także w zestawieniu z wzornictwem ludowym, które w nowoczesnych meblach designerskich zyskuje szczególną formę. Drewniane szafy ubraniowe udekorowane wzorami roślinnymi czy rustykalne regały – takie propozycje nowoczesne (czy wręcz awangardowe) wnętrza odkrywają dla nas na nowo.
Meble drewniane inspirowane sztuką ludową pokazują tę twórczość w ciekawych kontekstach, odświeżają ją i przywracają jej znaczenie. Ogromną popularnością cieszą się na przykład surowe stoły wiejskie przywodzące na myśl skromne chatki na uboczu świata. To właśnie ten klimat można odtworzyć, nawracając do przeszłości poprzez przedmioty.

Designerskie meble nowoczesne inspirowane sztuką współczesną

Nowoczesne meble designerskie z drewna to nie tylko przeszłość wzornictwa, ale wkraczanie w przyszłość designu. To często projekty niemalże szalone, totalnie zaskakujące i intrygujące, a przy tym w stu procentach użyteczne. Awangardowe regały z drewna, półki, stoliki to małe dzieła sztuki współczesnej. Nie wymagają dodatkowej dekoracji, żeby upiększać wnętrze.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com